• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Логоата на IT.com.mk

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Bas mi se dopadna, od druga strana isto taka me raduva i kreativnosta na ovoj forum so sledenjeto na sekojdnevnite nastani. Samo taka napred
Благодариме за убавите зборови.
Се подготвуваат и други новини и изненадувања на форумот, само, за тоа потоа. ;) :bye1:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Планирате вака за сите празници? Би било интересно ако има user submissions и се бира победник :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #33

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Хаха абе одговоров некако многу често излага :LOL::LOL::LOL:
Ај на наредното нема да прашувам, ќе знам дека треба да почекам :LOL:
:rolleyes:
Во тоа е поентата.... најмалку 50 пати го иам напишано на форумов... ајде ајде уште малце.. ;-)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #34

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Btw, моментално се работи на ново лого...

Ако има некој сугестии слободно нека ги прати преку ПП на некој администратор, или пак нека ги објави тука.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #36

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Имате нешто посебно in mind или?
Noupz... IT или IT.com.mk да биде составен дел од логото.... и да, доколку се прифати нечие лого... создавачот ќе биде соодветно награден. ;-)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Off Topic: случајно ја погледнав страната додека ми беше навален екранот, и ја видов во црно-портокалова варијанта, не беше лошо :LOL::rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #41

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Додадено е логото во чест на Денот на дрвото.

Повторно одлична работа на DynamicMK.

И во оваа прилика испраќаме огромно извинување за промашување на 8-ми март, но целата администрација моментално работи на некои други обврски па се надевам женскиот пол ќе разбере... :plachko2:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Додадено е логото во чест на Денот на дрвото.

Повторно одлична работа на DynamicMK.

И во оваа прилика испраќаме огромно извинување за промашување на 8-ми март, но целата администрација моментално работи на некои други обврски па се надевам женскиот пол ќе разбере... :plachko2:
D: Си играш со животот.... :ninja2:
Имаш среќа, не славам 8ми Март :))
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мислам дека помина. Мислам дека беше почетокот на Март некаде.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Епа моја грешка. А логото на тој ден ке биди торта или нешто со пролетна тема?
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
logo-veligden.jpg
Se nadevam deka ke se zeme vo predvid za veligden. Mozam da izmenam nesto ili da go podobram ako sakate.

:bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,384
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно