1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Донации за добротворни цели

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 26 ноември 2015.

 1. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  851
  1,412
  12 Септември 2013
  Машко
  Да ве онади див зајак двајцата. Пане, јас ќе му ги однесам.
   
  На JensenInterceptor и krema им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  А од кај знаеш ти дека не сме онадени веќе ? :D Ко ке те носе патот наваму пиши.
   
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  Ми треба кулер за 775 и 1-2гб ддр2 гб рам дали има некој на донација ? До сега имам 1гб рам и целерон 331 ми треба да направам андроид тв :)

  Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
   
 4. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Имам јас кулер. Можам по карго да го пратам. Пиши адреса.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,752
  7,178
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Без навреда момци, ама темава не е за донации кои ќе си ги делиме меѓу нас, туку е за добротворни цели, за деца без родители, сиромашни семејства итн итн. Не бидете дрски, имате посебна тема во огласникот купувам, таму барајте си донации.
   
  На xenon, Sherminator, DonFrozex и уште 16 други им се допаѓа ова.
 6. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  399
  198
  26 ноември 2008
  Машко
  Доколку има потреба ги донирам следниѕе работи.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На JensenInterceptor, Scarface1978, gOJDO и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Od mene imate dve kukjista solidni, nekoe naponsko i hard diskovi. Ke dadam i 2 tastaturi i 2 mausa barem da se sklopat kolku tolku nekoja konfiguracija.
   
 8. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  IMG_20180617_011900.jpg
  IMG_20180617_011913.jpg
  Некој да заврши работа од овие ??


  IMG_20180617_011924.jpg :D


  Исто да не пишувам одделен пост, да ви се наоѓа Тranscend JM1333KLN-2G 2GB JM DDR3 1333 U-DIMM 1Rx8 CL9 ?
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Decki na koj mu trebaat ovie neka dojde da gi zeme. Tv , maticna sose procesor ,256mb grafika , 1gb ram ddr1 .
  IMG_20180928_162502.jpg IMG_20180928_162505.jpg
   
  На JensenInterceptor, Scarface1978, Daniel86 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  Знам дека се антика но да не ги расфрлувам ваму таму

  1 x Intel Core Duo T2400 Socket: PPGA478
  1 x AMD Athlon 64 x2 4200 Socket: AM2
  1x AMD Athlon LE-1640 Socket: AM2
  2 x Intel Pentium 4 1.7 gHZ Socket: PPGA478

  Исправност непозната, неможам да ги проверам.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  1 x Intel Core Duo T2400 Socket: PPGA478
  1 x AMD Athlon 64 x2 4200 Socket: AM2 - замина
  1x AMD Athlon LE-1640 Socket: AM2
  2 x Intel Pentium 4 1.7 gHZ Socket: PPGA478
   
 12. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,534
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  Ваљда ова нема да прерасне во "Супер што ви текна да го исчистам ѓубрево дома"

  Мислам, ако имаш нешто што може да брка работа сега во 2018/2019 океј ако не терај на бувљак.

  Иначе ај да донирам US Robotics, ZIP drive и Pentium Coppermine @667 MHz.
   
  GGTT1, krema и на tupacan им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,385
  8,842
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  За празнициве ќе отварам еден HP 510 лаптоп со целерон процесор. Исправен е ама е затнат издувот па прегрева. Ако е компатибилен T2400 ќе ти го земам да склопам колку-толку функционален лаптоп.
   
  На GGTT1 и JunkieMKD им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  Резервиран за тебе @Astro за овој процесор ти тврдам дека е исправен, Изваден е со се рамот од Lenovo ThinkPad T60
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 15. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  911
  1,578
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ако некој знаете што има потреба од монитор го донирам мониторов Proview DX-777k
  Состојба :Целосно исправен и функционален.
  Локација :Скопје
  Достапен е секој ден после 5 сат.
   
  На GGTT1 и igor_igor им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,385
  8,842
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ова сме го заборавиле брат. Ама па го немам веќе тој лаптоп, па нека го земе некој ако му треба.
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Да не отворам нова тема, ми треба кабел за CoolerMaster напојување. 5 pin to Molex
  [​IMG]
   
 18. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  356
  190
  5 Февруари 2016
  Јас имам можам да ти дадам од Cooler Master Vanguard 1000W Gold. Ако одговара од СК сум кога можеш контактирај ме да го земеш.
   
  На Astro и StalkeR им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,385
  8,842
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Yea, we figured :D
   
  На Sliderr, gOJDO, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  15 метра Етернет кабел.
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Благодарност до @skopje_mkd за кабелчето. Не се видовме лично, но должам пиво. :)

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 22. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  588
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Ја добив конфигурацијата како донација, ми требаше да извадам некои податоци од иде хард, ама не успеав. Би сакал да ја подарам на некој кој би му вршела повеќе работа. Ако ве интересира нешто повеќе информации ке проверам и ке пишам не е проблем. Доага без хард и напојување. Наредната недела идам за скопје така да не е проблем ако треба на некој да му ја донесам.
   

  Прикачени датотеки:

 23. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Go doniram ovoa mini kukjare na nekoj sto e vljubenik vo retro.
  Ima s478 procesor , ddr1 ram.
  I 40gb 2.5 incen ide disk.
  Vo ispravna sostojba e.
  Go zemav za moj kef ama nemam vreme da se posvetam na nego taka da ide kaj drug. IMG_20191019_204914.jpg IMG_20191019_204905.jpg IMG_20191019_204857.jpg Ke zamolam samo bez kargo sluzbi od pricina sto nemam dovolno vreme :)
   
  На turbiny, krema, b.a и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  Хумани луѓе, имам за давање едно компјутерче, со 17" монитор, без тастатура и маус.
  Се работи за следниов сетап, Dell OptiPlex GX620:
  • Pentium D @ 2.8GHz
  • 4GB ram
  • 160GB HDD
  Супер би било доколку се најдат пари и за 120GB SSD, одлично ќе биде сетапов за некое дете/средношколец па и студент, што нема услови да си дозволи компјутер. Па уште и периферија да му најдеме, ќе израдуваме некој.

  Моментално вози Windows 7 Ultimate, и тоа солидно.

  Допуна, се нафаќам да го однесам до Скопје, и да му инсталирам тоа што треба.
   
  Последна промена: 29 oктомври 2019
  На Tenny, bxxxn, Astro и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,385
  8,842
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па види на кому му треба во твоето населено место не мора во Скопје да го носиш.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ernesto
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,465
 2. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,613
 3. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,116
 4. thecursedclown
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,400
 5. coffemonstar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  724
Вчитување...

Сподели

Вчитување...