1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Донации за добротворни цели

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 26 ноември 2015.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Супер би вршел работа ако плочата е добра, обично тие плочи кратко траеа. Монитор треба да добијам деновиве, ако си останат на ветувањето, тастатура и маус може да се купат нови, ефтини са.
   
 2. crash

  crash
  Gaining Experience

  94
  147
  6 Декември 2013
  Машко
  Ок си е плочата, вози веќе 13 години, а рамот од пред некоја година го дуплирав.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,805
  865
  3 Март 2018
  во случај да не е даден би го зел.
   
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,485
  1,936
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Даден е уште одма.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Не дека ми треба за донација, туку не ми се чека еден месец.
  Потребен ми е еден ваков кабел, поточно дуал 8 пински женски во 8 пин машки.
  (овој од слика е 6, мене ми треба 6+2 ж)
  Ако има некој вишок, нека каже да частам пиво.
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,456
  3,824
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ja imam takvi ko na slikata 2x6 pinski za na 1x8 pinski . Ako ti brka rabota idi zimaj.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Ке те барам утре Пане. :)

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 8. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  327
  169
  28 Јуни 2013
  Има еден компјутер од 2008-9, не ја знам точната конфигурација ама е земен за канцелариска работа. Сакам да го стокмам за едно дете, ептен има мерак да почне да чачка по компјутери ама финансиски не се нај нај.

  Прашањето ми е - како стојат моментално оперативниве системи со побарувања и што ставате на донираниве системи?

  Знам имаше едно време лајт верзии од линуксите, ама последно што читав станале ирелевантни, сега стварно немам осет што е и како е. Стои и опцијата да остане на XP секако.

  Исто така, мониторот не знам во каква состојба е така да ако некој од вас има вишок мониторче може да ме контактира.

  Фала.
   
 9. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,646
  1,899
  25 Март 2013
  Машко
  Пиши бар дел од конфигурацијата. Вака е тешко да се каже
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,825
  9,067
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Имам плоча процесор и рам лга 775 ако треба да ги донирам
   
  Chaeld10_8, Astro и на Vlecka им се допаѓа ова.
 11. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  327
  169
  28 Јуни 2013
  Моментално не е тука, ама штом дознаам ќе пишам.
   
 12. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,805
  865
  3 Март 2018
  На Vlecka му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ernesto
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,465
 2. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,613
 3. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,116
 4. thecursedclown
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,398
 5. coffemonstar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  724
Вчитување...

Сподели

Вчитување...