1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Донации за добротворни цели

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 26 ноември 2015.

 1. d0sada

  d0sada
  Gaining Experience

  163
  121
  18 Февруари 2016
  Програмер/Студент
  Мене ми се наоѓа тв , ако треба слики има

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
  На Tajson му/ѝ се допаѓа ова.
 2. uradi_sam

  uradi_sam
  Gaining Experience

  178
  110
  30 Јануари 2009
  Машко
  Голема благодарност за донираниот ТВ од страна на d0sada еве слика како го вдомивме старото телевизорче што упорно работи....  IMG_20170103_131911.jpg
   
  На Necromancer, LadiC, Oktar и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,039
  2,981
  2 Септември 2012
  Машко
  Исправен монитор Dell crt со VGA кабел кој е поврзан на него.
  Ако му треба на некој нека пише.
  Бесплатна испорака на релација Бутел - Центар - Капиштец - К.Вода. :p
   
 4. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Другари, не можам да ја лоцирам темата каде што порано дониравме за децата (а и доста време сум пасивен)
  Имам некоја плочка РАМ за давање, кој беше задолжен за собирање на стварите? Или пак вака ако се пријави некој што ќе знае каде да ја употреби нека пише...

  Едит:

  Kingston 2GB (не сум сигурен која фреквенција)
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  5,917
  6,603
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ај уште едно телевизорче да вдомиме, работи ок се освен даљинското ќе треба универзално. 55цм е мислам crt

  [​IMG]
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  5,917
  6,603
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во име на @turbiny пошто човекот нема право да постира:

  Posto nemam prava ti pisuvam vo vrska so daruvanje crt monitori dva
  Moze da se podignat od cair do benzinskata(sloga stadionot) ili do mavrovka mozam da gi donesam vo 9 ili 17 casot
   
 7. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  610
  336
  9 Февруари 2008
  Имам две плочки РАМ за ПЦ ДДР1 од по 256МБ, ако случајно ви се најдат за постара конфигурација. Можам да проверам фреквенција ако треба


  И некој рандом сток ЦПУ кулер
   
 8. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  159
  126
  1 Мај 2014
  Машко
  Имам 2 рам мемории за лаптоп 512mb DDR2-533MHz на кој му требаат слободно нека пиши
   

  Прикачени датотеки:

 9. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  398
  197
  26 ноември 2008
  Машко
  Ако се организира некоја акција имам некои делови што можам да ги пуштам по карго.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,650
  6,802
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Јас од плочите на @turbiny не успеав ништо да спасам за жал... ми останаа сега некои 478 и 775 процесори и две полуисправни напојувања, и неколку парчиња рам мемории ддр2 и ддр3 мислам имаше една од 2гб. Ако се склопува нешто ок, ако не на кој му требаат нека помине нека си земе што му треба, или нека носи се.
  Во секој случај, голема благодарност за неговата несебичност. +1
   
  На Necromancer и HardCorec им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,093
  4,356
  4 ноември 2013
  Машко
  Братко @Daniel86 често контактираме јас и ти (и за што треба и за што не треба :D ), ти спомнав дека штом се вратам во МК ке ти пратам 2 плочи да ги зирниш дали се исправни па да ги користам за мои потреби, ама пошто гледам дека ви се потребни матични еве тие плочи ги донирам од срце (ако се ОК и ако може да се искористат), ако фали нешто на плочите и може да се средат ке си платам што треба и за работата и за деловите....поготово за работата пошто си златно дете :D
  Едната плоча е ASRock H61M-VS (1155 ако не се лажам) и другата е Gigabyte GA-H81M-S1 Socket 1150.
  Пиши ми ПП дали може да ти ги пратам и кога :)
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,300
  888
  3 Декември 2008
  Машко
  Поклонувам ако на некој воопшто може да ги употреби.

  Intel Pentium 4 1.7GHz - колку е исправен незнам
  AMD Athlon 16XX - незнам точен модел

  Нова батерија за iPhone 5s
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,300
  888
  3 Декември 2008
  Машко
  Батеријата замина за borcep


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  610
  336
  9 Февруари 2008
  Имам 80ГБ САТА ХДД 3.5" и некои рандом стерео звучници. Пишете ако треба
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Повели: Донации и помош за #поплава 2016

  Можеш да ми ги дадеш мене ако се DDR2 или DDR3 може да се упасираат, имам уште 6 компјутери.
   
 16. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Астро сенсеј,

  отиде таа, ама имам други 2 различни.
  Да се организираме да ти ги дадам, склопуваш машини од тоа, така?
  Да видам и нешто друго ако се најде уз пат...
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Епа наместо да ги склопам со 2 х 1Gb можам да ги склопам со 2 х 2 :)
  Не е дека нема да ги склопам :)

  Имам уште 6 машини, една ќе и дадам на братучетка ми, една ќе оди за едни деца во едно село гостиварско, една мајка на аутистично дете ми резервираше еден ама ја снема и не можам да ја најдам и уште 3 ми остануваат, еден мислам дека не е исправен.

  Да расчистам со нив па ќе поклонам тука неколку хард дискови и РАМ меморија што ќе ми остане и завршувам со таа работа.
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,501
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дечки имам потреба од 80ГБ+ ХДД само да нема многу бед сектори. Фала ви!
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,191
  3,265
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Имам една 1тб Wd green серијата на Сата , мислам дека има бед сектори . АКо ти брка работа дојди земи го.
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  781
  1,273
  12 Септември 2013
  Машко
  @SiPy` добиваш пар комада 80ки, пиши ми порака.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,501
  23 Јуни 2015
  Машко
  @borcep Фала ти, ќе го пробам прво на @Pane24 па ќе ти пишам. Фала ви уште еднаш.
   
  На Astro и borcep им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Имам и јас исправни 80ки амжко му треба некому
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  103
  194
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  SATA?
   
 24. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  159
  126
  1 Мај 2014
  Машко
  RAM DDR3 за лаптоп 2x2gb на кој му требаат нека пиши имам и 2x512 ддр2 на 533 исто за лаптоп
   

  Прикачени датотеки:

 25. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  159
  126
  1 Мај 2014
  Машко
  една меморија од 2гб 1.5в даена на Arabian останата на 1.35в и 2x512 мб ддр2

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ernesto
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,429
 2. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,583
 3. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,064
 4. thecursedclown
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,125
 5. coffemonstar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  626
Вчитување...

Сподели

Вчитување...