1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Донации за добротворни цели

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 26 ноември 2015.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  629
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  Јас имам монитор ЦРТ 17ка, исправен.
  Имам и процесор, ама с. 478.

  Стојам на располагање, кога ќе можете ќе ви ги дадам.
   
  igor_igor, gokica, Daniel86 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,276
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Еве ви податоци од нив . Screenshot_92.png
   
  На Daniel86, STEFF, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,042
  2,985
  2 Септември 2012
  Машко
  Во моментов што имам за донирање е една нова воопшто некористена веб камера, купена пред повеќе време , ја надов пред некој ден.
  Треба за викендов да ми донесат некои црт монитори ,ако ги донесат еден ќе донирам ист ваков.
  Демек со плочава на HardCorec да паше... :D:D:D
  [​IMG]
   
  На Daniel86, STEFF, borcep и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,015
  12,383
  23 Јануари 2008
  Манга
  пишете што треба, ќе најдеме, ако не тоа, пари.
   
  Daniel86, damil и на Boldozer им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,276
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Јас имам една идеја... Ама не знам колку ке биде остварлива , све тоа зависи од вас , Да се собераат пари барем 4000-5000 денари и со тие пари да се купе некоја плоча , процесор на лга1155 и рам од членови на форумов што ги имаат објавено на продажба. А останатото напојување , хдд и куќетина мислам дека има останато нешто вишок од претходната акција .
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,101
  4,375
  4 ноември 2013
  Машко
  Јас мислам да им се уплати пари на сметка...кој колку може, па они нека си прават со парите што мислат, ке си ги потрошат за тоа што им е потребно а компјутерче можеме да им склопиме.
   
  На DennyMK, Daniel86, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,015
  12,383
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ај нова тема да отвориме за ова! Daniel сублимирај што имаме од хардвер и што ни фали за да направиме пристојна конфигурација!
   
  На Daniel86 и Pane24 им се допаѓа ова.
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  629
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  Pane, луѓево немаат ништо... Ама баш не им значи ама ич дали е дуалкор, квад или 4к екранот, само да имаат на што да напишат домашна.

  А твојот предлог е малце.... хмммм...
  http://forum.it.com.mk/index.php?threads/56378/
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,276
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Па и то што викаш најјбитни му се финансиските средства отколку тоа што компјутер е ... Инаку за мојата конфигурација не ја шиткам .
  И тука е добро место за дискусија и организација бидеќи е ставена како важна општа тема и мислам дека сите ја гледаат .
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,659
  6,841
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Утре имате апдејт што може да се искористи од кај мене.
   
  На damil и smole им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,101
  4,375
  4 ноември 2013
  Машко
  Да е паковам плочата за испорака?
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,015
  12,383
  23 Јануари 2008
  Манга
  Абе ти плочата ќе ја спакуваш, ама џабе е без куќиште. Нели гледаш дека е обратна и дека во ниедно нормално куќиште не може да се стави?
   
 13. DennyMK

  DennyMK
  On your way to fame

  644
  980
  5 Февруари 2009
  Машко
  А да донирам јас две "ненормални", па вие да направите едно "нормално" (куќиште)? И две парчиња DDR2 x 512MB + 1x256MB + 1x1GB(не знам дали е исправна).... Ќе видам и некоја друга ситница што може да се најде по дома.
  Ми текна дека имам и еден хард диск SATA 1 40GB (така стои со години).
  И AGP графичка NVidia GeForce MX440SE N1 64MB.
   
  Последна промена: 5 Февруари 2016
 14. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,101
  4,375
  4 ноември 2013
  Машко
  Даниел ке ја напасува :)
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,668
  2,656
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Ненормалните плочи на психијатар, Даниел не е психиќ :)
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,659
  6,841
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Јас имам еден предлог до администрацијата.
  @Fatal1ty_ @psyside @SaleSk и ај да не ве набројувам сите сега, после ќе мора да ве частам пиво :D

  Како што рече @gOJDO , или да се отвори нова тема, за секој нов случај да биде попрегледен од страна на новите и потенцијални донатори, во која што ќе има линк или детален опис во првиот пост за точната ситуација и причината за донација, или барем постоечкава тема да се префрли во некоја друга секција во која не би биле потребни 50 мислења и не знам колку таму лајкови.
  Од проста причина што, дури траеше минатата акција, и јас и @SiPy` добивавме енормен број на ПП и телефонски повици од личности кои и воопшто не се членови на форумов, или се со многу малку мислења, а сепак имаат хардвер за донирање, па не би било лошо малку да ја угладиме работава. Истото ми се случи и утринава, се јави член кој има две конфигурации за донирање, но не може да постира во темата затоа што нема доволно привилегии. Со дел од тие корисници повеќе не стапивме во контакт од Х причини, но сепак би било поинаку кога нивниот пост би бил запишан овде, па ќе имаат на некој начин обврска да си го задржат чистиот образ. Иако имаше и такви кои пишуваа овде, но сепак исто од Х причини не донираа, барем ќе знаеме со кого имаме работа.

  Благодарим унапред :)

  Што се однесува до плочата на @HardCorec ја сум 100% сигурен дека ќе ја упасирам, ме бива со буџарење на лимови и тешки алати, меѓутоа не знам како тоа би изгледало после... сепак, да не излезе дека донираме кршотини, иако на овие семејства секаков компјутер би им завршил работа, сепак мислам дека не е во ред така.
  Но доколку некој се најде да има такво лево куќиште, ете намена за плочата :) а во меѓувреме, @HardCorec замоли го членот кој што се интересирал за плочата, да те почека два-три дена, да видиме како стоиме со ресто хардвер, чисто да не испаднеш геј (и онака си ама ај :D ) па доколку има потреба, ќе те контактирам што како понатаму.

  А во текот на денов, ќе се обидам детално да ви кажам што имам дома, мада напишав и пред неколку страни што се е останато, од тогаш ништо се нема сменето. Дури ни пакетот со испогорени делови не го фрлив :)
   
  На psyside, goce03, gOJDO и уште 7 други им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,588
  5,113
  20 Април 2007
  Машко
  Ако бе може што се однесува за мене.
  Само секоја тема која е завршена да се затвара.
  Зошто ке се направи каша попара...
   
  На Daniel86 и Глупав им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,101
  4,375
  4 ноември 2013
  Машко
  @Daniel86 (гејчо) средено е со членот, договорено е све.
  Чекам инфо од тебе.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,659
  6,841
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Сале благодарам на разбирањето :)

  @HardCorec Кога си снимил спот за песнава бе брат, зш не си ми кажал? :oh:

   
  На xenon и igor_igor им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,042
  2,985
  2 Септември 2012
  Машко
  Хахаха прв пат ја слушам песнава, отров е. :D:D:D
   
  На STEFF и Daniel86 им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,668
  2,656
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
 22. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,659
  6,841
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Бранко :)
   
 23. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,276
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ми го зајадовте хардкорецот :(
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,659
  6,841
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Не се љути тој, поштени дечки ко него ретки се више ;)
   
  HardCorec, Pane24 и на igor_igor им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,042
  2,985
  2 Септември 2012
  Машко
  HardCorec знае дека од еднаш, двапати не се станува... Хахаха :D
   
  HardCorec, Pane24 и на Daniel86 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ernesto
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,431
 2. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,589
 3. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,064
 4. thecursedclown
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,178
 5. coffemonstar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  628
Вчитување...

Сподели

Вчитување...