1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Донации за добротворни цели

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 26 ноември 2015.

 1. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Барам компјутер/куќиште за другар односно млад брачен пар со дете, ќе се користи за фејс мејс и тие работи и голем плус би било ако е малце појак да може да се работи cubase, другар ми има солидно познавање од програмата едноставно среќата не му е во моментот на негова страна. Плаќам карго до Битола и плус пијаче поминување до било кој град :)
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  A da mu obezbedam na drugarceto tvoe rabota zaedno so negovata zena vo stranstvo? Grev mi e vaka da gledam nekoi da se molat i da cekaat da kapne nesto od vedro nebo.
   
  На StalkeR, borcep, DonFrozex и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,644
  6,768
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Па има ли поголема донација од ова... Браво бе Пане!!! :)
   
  На AleksandarCaki и Pane24 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,036
  2,977
  2 Септември 2012
  Машко
  Де бе човеков компјутер побара, вие одма работа. :)
  Пане да не има работа во странство за руководеќи органи нешто? заинтересиран сум. :p
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,916
  4,119
  28 oктомври 2008
  Има само за млаѓи референти, Пантиќу
   
  GGTT1, borcep, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Mining на нива :p
   
  На bxxxn и igor_igor им се допаѓа ова.
 7. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Си се ситуираат лугето полека полека, само само почетокот е тежок сакав да до придонесам
   
  На Banjifiko и igor_igor им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,066
  8,366
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И Сата и иде

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  885
  1,058
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ако уште немаш најдено - имам јас еден HGST 500GB HDD SATA со бед сектори.
  Или ако му треба на некој друг - пишете ПП.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  778
  1,263
  12 Септември 2013
  Машко
  Дај го да пробам да ги изолирам ако воопшто може.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,590
  4,481
  23 Јуни 2015
  Машко
  Најдов диск веќе, фала ви на сите! :)
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Пошто гледам никој не сака да го купи цпу, решив да го подарам на некој ако стварно има потреба...

  Intel Pentium G630 /1155 сокет - Процесорот нема кулер само, морав да го задржам тој од него.

  Истотака имам и PowerBox 700W (~200W real).

  Не движам моментално низ МК, така да ако некој сака може да пратам по карго или да помине наваму нормално.

  Контакт по ПП.

  Поздрав.
   
  На borcep и xCorbe им се допаѓа ова.
 13. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  Zdravo,go imas uste procesorot?
  Pozdrav

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, сеуште стои процесорот.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Дадени напојувањато и процесорот.
  Поздрав до @krema и @maci што им најдоа место а и ме расчистија малку. :)
   
  maci, SiPy` и на krema им се допаѓа ова.
 16. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  159
  126
  1 Мај 2014
  Машко

  up останата на 1.35в 2gb и 2x512 мб ддр2
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,066
  8,366
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дечки, имам две спремни машини за донирање но немам DDR2 мемории за нив. Тоест имам ама проблем е со компатибилност.
  Замолувам ако некој има дома а му дремат, 4 x 1Gb или 2 x 2Gb или било која комбинација да ги оспособам машиниве и да ги дадам некому.

  Може и да купам по разумна цена.
   
  borcep, goce03 и на HardCorec им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,066
  8,366
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Бамп, поради Zeroscience menace :D
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ramovi 512mb ddr2 imam 4-5 parcinja , Grafiki 128mb imam ako ti brkaat rabota , zvucni karti , lan moduli, procesori lga775 celeroni eden kup imam . Od ovie ako ti brka rabota dojdi zimaj gi i sklopi nekoja masina od niv.
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,066
  8,366
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Фала Пане ама не ми се дава компјутер со 2 x 512. Има само два слота по плоча. Целерони имам и јас. Ставам Pentium Dual Core E2180 а графиките се Onboard. Благодарам на понудата сепак.

  Ако некој има модули а сака да си ги задржи, може да размениме. Јас имам повеќе ама сите комбинации ми се пробани и има проблем со компатибилност пошто плочиве се бренд. Истите ги имам тестирано на мојата сервисна Asus P5K плоча и работат беспрекорно дури и оверклокнати. Може да направиме замени.
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ok ja mislev da ne se 4 slota za ramovi , inaku ako nacekam ovie denovi imas od mene 4x1gb plocki.
   
 22. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  327
  389
  10 oктомври 2011
  Машко
  Јас може да имам нешто, ама треба да отидам да копам по остави и шпајзови :) Aко не ти се брза премногу, би проверил во текот на продолжениов викенд.

  Имам цел (или нецел) компјутер што би можел да го подарам, ама не знам во каква состојба е. Колку што ме држи меморија Pentium 4, со 3.0 Гхз, има барем 2 GB RAM, а можно е да има 4 GB. Би требало да имам и 17" CRT монитор кој е функционален (ViewSonic). HDD со сигурност нема (можеби има неисправно)

  @Astro те молам пиши ми по ПП телефонски број.
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Namini u Madzari da gi zemes ovie i sklopi gi masinite i daj mu na nekoj sto navistina mu treba. 15275977244476433981215151311941.jpg
  Ako trebiT i nekoj celeron procesor imam.
   
 24. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,066
  8,366
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не идам до Маџари специјално за тоа па шо сака нека е....

  Ако навраќаш накај Центар пиши.
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,165
  3,232
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ајде ко ке идам ке ти пишам. Пиши ми број у порака.
   
Слични теми
 1. ernesto
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,429
 2. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,581
 3. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,061
 4. thecursedclown
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,094
 5. coffemonstar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  620
Вчитување...

Сподели

Вчитување...