1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  GRID 2 на Steam е бесплатна.
   
  freeman, Dave1 и на borcep им се допаѓа ова.
 2. Gymblonski

  Gymblonski
  Gaining Experience

  60
  54
  28 Септември 2018
  Машко
 3. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  На Lokvan и freeman им се допаѓа ова.
 4. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  Krkac, freeman и на Nightwalker им се допаѓа ова.
 5. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
 6. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  На borcep и SiPy` им се допаѓа ова.
 7. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  32
  30
  13 Февруари 2018
  Машко
  Дали некој направил пред-нарачка за одредена игра преку galerija.com.mk?
  Сакам да CTR NF да „пред-нарачам“ ама нешто ми кака при обид за плаќање.
   
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,013
  719
  1 Јуни 2016
  На architect и imortel им се допаѓа ова.
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  На DennyMK, imortel, STEFF и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,358
  3,049
  4 Септември 2008
  Borderlands Handsome collection месецов е гратис на PS Plus претплата.
   
 11. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  NBA 2K19 за PS4 на US Store e 2.99 $ намалена од 59.99 $
   
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,013
  719
  1 Јуни 2016
 13. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  97
  125
  18 Февруари 2012
  Машко
  На VerGer и moongose им се допаѓа ова.
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 15. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  28
  27 ноември 2018
  /
  Класични игрици - за смешни цени

  Не ги следам Убисофт често, но ај реков да проверам некој селј да не имаат и имале. Ѕирнете, има интересни игрици за евро-две-три :)
   
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,013
  719
  1 Јуни 2016
  На Avid, Lokvan, StOrMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  57
  91
  23 ноември 2016
  Машко
  Limbo бесплатна на Epic Games Store до 25ти.
   
  Avid, Lokvan, esquimaux и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  На Lokvan и borcep им се допаѓа ова.
 19. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  10
  4
  20 Декември 2018
  Машко
  Последна промена: 9 Август 2019
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,421
  25,103
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На NikacXMKD, Synchrony, architect и уште 8 други им се допаѓа ова.
 21. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  157
  177
  3 ноември 2012
  Машко
  На Synchrony и Avid им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,801
  21 Јануари 2009
  Игриште. Заедно со Limbo. Ако некој ги има пропуштено нека не ми се појавува пред очи.
   
  Jovan2389, CyberMen и на -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 23. Дарко Крушјановски

  Дарко Крушјановски
  Intern

  4
  3
  20 Септември 2016
  Машко
  Fanatical

  Rainbow Six Siege na UPLAY -- 7.19 usd
   
  На stevo15 и farkizz им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,013
  719
  1 Јуни 2016
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 25. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  742
  528
  11 ноември 2015
  Машко
  Начекав на ebay Ultimate Game Pass за 46евра за цела година, а на официјалната за цела година излегува 180$ така нешто. :)

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...