1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  549
  237
  7 oктомври 2014
  точно , но визитките се некаде надвор хаха


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  571
  9 Мај 2012
  Машко
  Никогаш НМК само МК запомнете тоа


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  MacRazor, Alucard и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  549
  237
  7 oктомври 2014
  [​IMG]
  така вика ова, не сум писмен за повеќе  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,095
  8,825
  24 Јуни 2009
  Машко
  И обавезателно лајф стрим, има и провинцијалци туј!
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,619
  5,259
  21 Јануари 2009
  Прво, јас сум главен во комисијата и мене треба да ме прашуваш.
  Второ, @TylerMkD ги измеша малку работите, комисијата не мора да поседува мобилен телефон.
  Псај директно ќе го компарира неговиот Андроид со иПхонот. Комисијата само ќе ја надгледува таа споредба и ќе одлучи кој работи помазно.
   
  Speedster, spiritBreaker и на farkizz им се допаѓа ова.
 6. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  89
  151
  24 Април 2007
  Женско
  Ако се собирате ко камери што споредувавте, баскети игравте... и што уште не, може и ја ќе дојдам :p
   
  moongose, DaVoRkNe и на psyside им се допаѓа ова.
 7. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,411
  351
  19 Април 2010
  Машко
  Se vrativ vecherva po case, pa napraviv nekolku sliki. Bi trebalo da se uploadirani vo celosna rezolucucija.
   

  Прикачени датотеки:

  Chaeld10_8, fuzzjaw и на Filip95 им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008
  1. Од каде се сликиве?

  2. Од кој телефон?
   
 9. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,411
  351
  19 Април 2010
  Машко
  1. Chicago, Lincoln Park Apple Store
  2. 11 Pro Max

  edit:
  rezolucija ne rezolucucija haha
  God damn autocorrect..
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008
 11. Petarys

  Petarys
  Intern

  22
  29
  28 Јули 2009
  Машко
  Web Developer
  Сепак ќе ги чекам ајфоните у 2020. Веќе имам Xr и нема поента да се апгрејдне на 11ка кога е де факто истиот телефон минус дополнителната камера. Башка сеа со иОС 13 телефонов ги доби 3Д тач функционалностиве и не ми фали ништо. Батеријата и без друго си е супер, имам дуал сим, сликите и на Xr се врв. Да дополнам за погоре што се дискутира за квалитетот на апликациите и да дадам малце непопуларно мислење тука пошо глеам поддржувачите на ајфон сме малцинство - сум имал прилика да користам и Samsung, и Huawei и квалитетот на апликациите е боље на iOS уреди. Не се работи за субјективизам туку факт. Дали Вибер се палел 5 секунди побрзо на андроид не мења нишо, брзина на отварање не е мерило за квалитет.
   
  На draganamon и Luca Toni им се допаѓа ова.
 12. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,411
  351
  19 Април 2010
  Машко
 13. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,123
  571
  9 Мај 2012
  Машко
  Игнорирај, зборовите и историјата се посилни од електронска форма кое се брише лесно


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 14. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,938
  2,859
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor

  View: https://www.youtube.com/watch?v=By3WGOw8XUE


  Mr.Mobile кажува одлични зборови, највеќе за камерата која според ривјуа и вака субјективно гледање на слики, е моментално најдобрата камера на телефон.
   
 15. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,039
  853
  4 Февруари 2014
  Машко
  иПхоне најак во нешто? Не бе.. Илузија е све
   
 16. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Што знае Mr.Mobile, сега некој ќе линкне јутјубер со 25 прегледи што руга ајфон.

  Инаку @Petarys супер што ти со iPhone Xr доби 3D Touch функции, но што правиме кај нас со iPhone Xs што ги изгубивме истите? Веќе не се користи притисокот на екранот, односно long press прво отвара 3D touch мени, па ако продолжиш да го држиш екранот отвара обични long press функции (на пример - опција за разместување/бришење апликации).

  Разочаран сум искрено од ова, одземање на функционалност кај телефон што го има хардверот...
   
  Скоти, psyside и на Skorp им се допаѓа ова.
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,010
  2,259
  28 Јануари 2017
  Машко
  Колку и да ги нејќам Apple како фирма, ме радви напредокот општо, ние добиваме во секој поглед, дали ќе е од нив или конкуренцијата. Башка, и вие треба малце да ги ширите перјата во темава, фалевте, @Goran. ни го нема нешто.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008
  Сликата од продавницата, од надвор?

  Тешка мизерија е, или на камерите има 2 тона отпечатоци.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,010
  2,259
  28 Јануари 2017
  Машко
  Вервам ја има само чракпнато успат без да му е мирна раката.
   
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,619
  5,259
  21 Јануари 2009
  Не влијае тоа, аман веќе.
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008
  :oh:
   
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,276
  1,022
  2 Јануари 2012
  Машко
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Ќе го испеглаат софтверот сега. Најдобро кажа Mr. Mobile, од предна камера како умпа лумпа беше портокалов.

  Коментар @psyside ?
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008
  iPhone 11 Pro fast charging tested: it makes a HUGE difference!

  Толку од теоријата дека Apple не става брз полнач за да им трае долго батеријата на корисниците :oh:


  Уште еден од митовите отиде под вода, само не знам како спиете навечер, мене волку да ме гази некоја компанија ќе ми стане најомрзена ever, BDSM :oh:

  Честито потрошени стотици денови во чекање за обична лага :oh:
  Чекам да видам повеќе тестови.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,086
  25,379
  4 Септември 2008

Сподели

Вчитување...