1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,669
  3,693
  1 Септември 2011
  Машко
  Од денеска и во Мк :)

  Untitled.jpg
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  813
  883
  2 Март 2011
  Машко
  Користи ја, може со некој иден договор ќе ни ја забранат и неа.
   
  На Seven7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,556
  1,635
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Треба да се забрани :)
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,644
  5,306
  21 Јануари 2009
  Може е од мобилен или е во странство. На мобилни и во странство нема мк поддршка :D:D:D:D
   
  -={K-O-R-U-N}=-, Sharlovski и на Astro им се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,276
  1,022
  2 Јануари 2012
  Машко
 6. krema

  krema
  Professor

  9,098
  8,833
  24 Јуни 2009
  Машко
  иПхоне треба да се забрани со закон, да се немало инфраред.
   
  На psyside, TylerMkD, boro1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,074
  3,409
  7 ноември 2014
  Машко
  apdejtirav na ios 13, nema MK poddrska se ceka SMK poddrska vo megjuvreme Tim Cook vika koristete latinica i ne mora zapirki da stavate a korun neka ne se pravi pameten imase iphone na vremeto ama izgubi vkus totalno
   
  На Astro и Luca Toni им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Пошто немаш поддршка да асистирам....
   
  На SiPy`, Potop, Скоти и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,556
  1,635
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ти опаднала интелигенцијата, не приметуваш дека го бранам...
   
 10. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  558
  768
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Пишуваш важен мејл, или играш игра, ти звони некој, цел екран зафатен, не можеш да го тргнеш освен ако не одбиеш или прекине со звонење. Цел живот се гледаш во огледало, предната камера ти дава миррор да се видиш и оп, стискаш вадиш слика и ја врти. Опција за мирор нема. Камерата сите фјичрс се заклучени или скриени. Отвораш icloud.com да си видиш слики и контакти, од андроид и те префрла на find my iphone. За да се логираш на клоуд преку андроид мора да отвориш десктоп мод. И уште многу вакви ситници секојдневно ме иритираат на ИОС, и затоа дејли телефон ми е андроид, втор телефон Иос, чисто за секјурити, кое кај андроид е непостоечко
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,074
  3,409
  7 ноември 2014
  Машко
  Џабе го браниш, штом не го купуваш, не даваш пари на Apple, не си од нашата партија!
   
 12. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  55
  14
  15 ноември 2017
  Машко
  Абе чоек како да купува. Купував 3гс, 4с, 5ц, 6с плус ама претераа. Само прокувани можат да фрлаат пари за јаболкото кое од пред две години, не е гризнато туку црвосано, скапано. Светот мои мили, посебно во мобилната индустрија останува само на Кинези. И врапчињата тоа го знаат.
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Кои Кинески телефони си ги користел?
   
 14. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  317
  438
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Не го разбирам хејтот кон iPhone. Можеби цената.
  Секој со своите потреби.
  Имам 4 години стар iPhone 7+ кој си работи супер. Во план сум уште година ипол да го користам и знам дека ке работи супер. И знам дека наредниот iPhone кој ке го купам нема да морам да го менувам секој 2 години.
  Моите податоци секогаш ке се заштитени.
  Не сум дете па да менувам рингоне секој месец.
  Имам префрлано работи преку блутут на Самсунг телефон, не е научна фантастика.
  Wi fi и блутут конекција се стабили.
  Особено апликациите се супериорни, и работат многу помазно од секој андроид.
  Сликите кој ги вади ми се пореални од Самсунг (не велам подобри, туку доволно добри за секојдневна упортеба). Не е голема разликата, но телефон е, ако сакаш квалитет земи си професинална камера и замарај по народот за детали во позадина.
  Секоја споредба со кинескиве телефони ми е смешна.

  iOS 13 излезе вчера и веднаш беше достапен. За сите !!!
  Е сега спречен сум да пракам screen shot како на темата за самсунг, и да ги информирам другите дека конечно кај мене стигна упдејтот.
   
  Skorp, Petarys и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 15. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,067
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Пиши пп кога си слободен да видиме на лице место. Ова го слушам долго време, а не е вистина.

  Гратис p30p имаш ако е така, јавно кажувам.
   
  На Gumirano, Скоти, Маша и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,644
  5,306
  21 Јануари 2009
  Членови на комисијата кои ќе одлучат што е „мазност“.
  1. @Avid
  2.
  3.
   
  На Gumirano, stevo15, Скоти и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,074
  3,409
  7 ноември 2014
  Машко

  @draganamon јас не би менувал iPhone 7 Plus за Huawei P30 Pro, едино ако сака со доплата...

  @Avid се пријавувам за комисијата, имаме по еден со Андроид и ајфон, ни фали трет со Windows Phone сега.
   
  Скоти, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,098
  25,392
  4 Септември 2008
  Абе Вибер 5 секунди се отвара, да не збориме за fb xd
   
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,644
  5,306
  21 Јануари 2009
  Сепак ќе оставиме на објективната комисија тоа да одлучи.
   
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,669
  3,693
  1 Септември 2011
  Машко
  Ајде вака правиме,собиранка двата телефони на маса,жири цел ит форум ке бидеме,и да видиме,кој отвара по мазно,а кој по рапаво :D
   
 22. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  549
  237
  7 oктомври 2014
 23. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  549
  237
  7 oктомври 2014
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,669
  3,693
  1 Септември 2011
  Машко
  Не те разбрав,оваа продавница е во Скопје :)
   
 25. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,067
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Lumia 1520, доволно за во комисија да влезам? :)
   
  На Gumirano и TylerMkD им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...