• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Апдејт на форум v2.1.11 29/09/2020 [Куп Features]

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
641
705
orgrimar
да не отварам тема зошто ја нема на гугл плеј апликацијата за форум ит.мк?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
641
705
orgrimar
тенќу, ја спуштив и на сила ја набутав, него што се деси со тапаток фортнајт шема?
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
2,988
4,221
SK
Заокруженото не би требало да биде „Означето како прочитано - Надледувајте го подфорумот“?

1605267820951.png
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,653
12,057
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
911
Неврленд
Нешто денеска бавно учитува форумо. На лисичка сум. По 5 секунди па и повеке за праќање коментар.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
870
1,199
Супер е. Повеќето примедби беа кажани погоре. Јас имам само неколку, а тоа е што „Нови Мислења“ е ставено најлево и многу ми е контраинтуитивно. Преферирам да е како што беше претходно - најдесно на барот.

И аку е можно, drop-down мениата автоматски да се повлекуваат ко ќе не маусот (hover) на нив; и drop-down да се вклучува низ цело поле, наместо само на стрелката за drop-down? Зошто некогаш остануваат отворени и попречуваат селектирање други мениа. Треба да се кликне настрана, па после да се оди на следното мени.
Фала до @Fatal1ty_ и тимот за исполнување на барањето! Супер е вака! Патем, како го решивте „проблемот“ со drop-down мениата што не се повлекуваа автоматски?

Конечно можам полесно да дишам. :giggle:
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,677
3,571
Фала до @Fatal1ty_ и тимот за исполнување на барањето! Супер е вака! Патем, како го решивте „проблемот“ со drop-down мениата што не се повлекуваа автоматски?

Конечно можам полесно да дишам. :giggle:
Абе да си јадете уши, таман навикнав на тоа најлево, цел ден стискам "Најдете теми" :confused:
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,345
8,377
Скопје
  • Ја почнал/а темата
  • #189

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,168
27,667
kalco.ru
нови мислења скроз доле преместено е нешто најлупо што може да биде
Повеќето членови го бараа тоа. Свесни сте дека не може на сите да им се удоволи така?
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,430
989
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Повеќето членови го бараа тоа. Свесни сте дека не може на сите да им се удоволи така?
проблемот е кај мобилен ептен доле дека ставено

Ова Најдете теми-Ваши теми ти е исто како да застанам пред огледало и да си се гледам така цело време и да си велам леле колку сум убав :D
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,653
12,057
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Текстот во spoiler таг е многу ситен. Сега забележав од оваа тема, која е намерно направена така за да се избегне пренатрупување.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,889
4,209
Ethermine
www.facebook.com
Многу е фрустрирачко кога ке отворам некое јутуб видео во некоја тема и на фулл резолуција го пуштам и откако ке излезам од фулл скрин ме враќа најјгоре пак на темата...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,398
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Цитиран текст, дури и кога се болдира не е доволно видлив на темна тема.....
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,502
3,602
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Многу е фрустрирачко кога ке отворам некое јутуб видео во некоја тема и на фулл резолуција го пуштам и откако ке излезам од фулл скрин ме враќа најјгоре пак на темата...
Го постирав истово пред неколку недели ама беше игнорирано, претпоставувам нема фикс...
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,653
12,057
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
@Fatal1ty_ Абе стварно темава се вика Апдјет на форум? :eek:

Прашањето ми е, како да пребарувам во приватни пораки? Било во сите мои приватни пораки, било во една приватна порака од повеќе страници? Сигурен сум дека го има поимот, а не го наоѓа со општото пребарување.

Сигурен сум дека порано можеше, сум наоѓал.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,169
Членови
28,670
Најнов член
digado133
На врв Дно