• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Апдејт на форум v2.1.11 29/09/2020 [Куп Features]

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
727
784
не бе, имам отворено samsung паметни телефони, скоро секоја од тие X - паметни телефони ја имам отворено, еве кликнав на линкот, болдиран беше, ме однесе на прва страна.

и со која игра ја плешаш во моментов, исто

Погледнете го атачментот 92111

директ на прва страна носи
Да потврдам и јас за ова. На одредени теми се случува кога ќе отворам да ме однесе на прва страна.
Обично ги отварам сите теми од сајдбар во нов таб и неколку од нив знаат да не ме однесат на последното мислење.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,738
3,105
Да потврдам и јас за ова. На одредени теми се случува кога ќе отворам да ме однесе на прва страна.
Обично ги отварам сите теми од сајдбар во нов таб и неколку од нив знаат да не ме однесат на последното мислење.
Ова и јас го потврдувам. Иако немам обрнато внимание на кои теми се има случено. Го нема ни копчето оди до прво непрочитано мислење.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,573
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Ако има ембедирано видео и го пуштиш на цел екран, кога ќе смалиш те враќа на почетокот од страницата па треба да скролаш надоле за да дојдеш то мислењето со видеото.

На телефон преку прелистувач ги нема бројките од страниците на врвот, па треба да одиш до доле за да избереш страница од темата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #156

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
^ Знам, Во еден од текстовите има ембедиран твитер пост кој соджи некои каратери кои даваат грешка. Ќе го поправиме.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,327
Дали само кај мене честопати знае да вчитува форум/подфорум преку 5 секунди или се случува кај други? Немам проблем со никоја друга страна. Некогаш треба и reload на направам за да се вчита целосно содржината.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #158

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
^ најчесто кај стрни кои имаат многу слики потребно е повеќе време да се вчитаат бидејќи ги кешира во cloudflare
 
  • Ја почнал/а темата
  • #163

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Мислевме дека е јасна порака што ја пишуваше, ама изгледа не.
СИТЕ членови беа/се принудени да ја сменат својата лозинка. Ова е од безбедносна причина, а не поради тоа што се украдени податоци или слично (за да не дојде до тоа). Со новиот update направено е лозинките да исполнуваат одредена јачина за да бидат прифатени. И баш поради тоа што не сте смениле од 2014 време е да го сторите тоа. :)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,573
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

krema

Professor
24 јуни 2009
12,074
11,456
youtu.be
Ќе има плачки по заборавени нови лозинки. :D

btw... одличен е потегот за да се зајакнат малку лозинките. (y)
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Ја внесив старата лозинка, ја променив во истата лозинка.
Одлично. Move on.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Луѓе што се на ит форумов а не користат password manager треба да им се удри една шлаканица.
Толку е мислењево.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Ова нешто реклама или?
Користам LastPass од 2010 и тешко дека ќе го сменам.
Да да, за секоја инсталација на мое конто “легнуваат“ по 40$. /jk. Го земав како пример, и дека е подобар од LastPass. ;)
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
311
370
Пробав да внесам нова лозинка и ми даде порака во стилот "this password has already been compromised on two other accounts", нешто вака. What?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,443
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно