• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Апдејт на форум v2.1.11 29/09/2020 [Куп Features]

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,282
Битола
@Fatal1ty_ Дали некако може да се имплементира feature DRAFT за пишување теми. Имено, сакам да спремам подолга туторијал тема и нема да можам наеднаш да ја направам цела сакам паузи да правам. Во ворд ако ја средувам прво со слики со се, нема да може да ја импортирам како што сакам кога ќе ја објавувам.

• Ја почнал/а темата

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Абе стварно темава се вика Апдјет на форум?
Тоа е знак дека ја сум ја пишувал темата :) поправено!

Прашањето ми е, како да пребарувам во приватни пораки? Било во сите мои приватни пораки, било во една приватна порака од повеќе страници? Сигурен сум дека го има поимот, а не го наоѓа со општото пребарување.

Сигурен сум дека порано можеше, сум наоѓал.
Мислам дека на претходната верзија имав инсталирано addon за ова, ќе го побарам за двојка и ќе го ставам.

Дали некако може да се имплементира feature DRAFT за пишување теми

Имај на ум дека ова е подесено на 24ч да чува, после тоа ја брише...Можам да го зголемам времето.

Noumenon

Gaining Experience
14 ноември 2009
135
70
Што е со секцијата на "омилени мислења"? Сега имам само 1. Порано имав многу со опис што си ги користев како bookmarks Има некоја промена во врска со тоа, има ли шанса некако да се повратат?

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,764
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно