1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,658
  2,511
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Авионски слетуваат во Прага итн. и после со камион се носат навака.
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,471
  1,073
  8 Декември 2009
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,117
  9,730
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нашите пошти прекинуваат да примат (на шалтер) пратки од меѓународен сообраќај кои треба да бидат отпратени по авионски пат.

  Ако беше прекинат приемот на 18 март, тогаш на кој начин @Cika ја има добиено пратката денес?
   
  Последна промена: 25 Март 2020 во 15:46
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  356
  22 Март 2016
  Машко
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  731
  669
  26 Март 2016
  Даскал
  @Cika имаш врски брат? xD
   
 6. orce66624

  orce66624
  Intern

  54
  31
  13 Август 2016
  Машко
  2020-03-25 18:00Macedonia, Arrived at destination country airport
  UA317804063TO
  ова е негде во комшии стигнато или кај нас?
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  380
  306
  9 Јули 2018
  Машко
  кај нас е
   
 8. orce66624

  orce66624
  Intern

  54
  31
  13 Август 2016
  Машко
  имам уште 1 ваква,таа стои така од 20.03 со истиот статус и во пошта сеуште ја нема
  Кога ќе го појави овој статус ми стигаат дома за 7 до 10 дена(за тоа ми беше во мисла каде е пратката)
   
 9. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  138
  504
  9 Декември 2016
  Машко
  Во оваа ситуација ќарат поштарите. Читај - малку ќе одморат од тегнење пратки на терен, минимум месец дена.

  Него... Шо кој к***ц му значи сеа ова:
  „ Inbound failure in sorting center, Prohibited items, confiscated or destroyed - 2020-03-24 19:39:59 [GMT+8] “ ???

  Се работи за тока за каиш, тракинг број UB049176762LV
   
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  731
  669
  26 Март 2016
  Даскал
  Дрога да не шверцуваш во каиши?
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,117
  9,730
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Rikimaru
  Тока е другар.

  А зошто е забрането прашај си го продавачот.
   
 12. goceiva

  goceiva
  Intern

  28
  7
  25 oктомври 2009
  Машко
  Ова ми го пиша продавачот:

  please help to cancel dispute which will have bad effect, we will resend the goods again, order is closed, protection period will not start again.

  Јас мислев дека ако пратката не ти стигне и продавачот ти прати друга дека заштитата од али важи од почеток.
   
 13. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,288
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Те мота.
  Ако го поништиш диспјутот ништо нема да добиеш.
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 14. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  105
  61
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ако сакаш да ти го испрати одново кажи му нека го напише тоа во диспјутот и да дојдете до решение
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  504
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Или иглата на токата е преку 10цм па ја третирале како ладно оружје.
   
 16. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  380
  306
  9 Јули 2018
  Машко
  Дали ти пристигна пратката? кај мене е The item is on transport to the country of destination
   
 17. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  543
  665
  21 ноември 2010
  Машко
  Постнл моментално неможат да вршат достава до кај нас. На сајтот, за Македонија стои но деливери дју то ковид.
  Ова претпоставувам се однесува и на другите пошти, ми се чини дека проблемот не ќе да е до постнл. До добар дел од останатите земји имаат достава со дилеј.
  Еве и линк кој сака да си види и да следи апдејти.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. triki123

  triki123
  Intern

  2
  0
  4 Мај 2019
  Машко
  Еј ама ме утепа сеа, баш чекам Pci firewire да ми стигне, мислев они се посигурни... :) Oh well :)
   
 19. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  105
  61
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Да ова стигна многу побрзо од очекуваното, јас ја очекував негде накај 23 март за (20 работни дена) да стигне, ова стигна на 10ти

  2020-03-10 12:20
  ***-Dostava **, Ispora~ana

  2020-03-10 07:15
  *****, Vo Posta

  2020-03-09 17:10
  Skopje IO 1003, Vo Posta

  2020-03-09 09:48
  MKSKPB, Pristignata vo Naizmeni!na po{ta(Vlez)
   
  Последна промена: 26 Март 2020 во 18:45
 20. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  274
  53
  14 Август 2009
  Денеска добив пратка од пост нл испратена минатата недела...
   
  На triki123 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  380
  306
  9 Јули 2018
  Машко
  DD6753FE-3F70-4C85-B7C9-8CBBAEB2B7F2.png
  Не вервам кај мене да стигни
   
 22. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  105
  61
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  @it_boy ова ти патува само 8 работни дена, можно е таму накај 3 Април да ти стигне за 14 раб. денови ако не те заебава короната
   
 23. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  131
  29
  16 Јули 2013
  Машко
  Здраво, гледам деновиве сакам да порачам некое радио 2 дин од алиекспрес, цената му е околу 4000 денари...
  Го прашав продавачот ми пиша дека може да пиши која сака цена на кутијата.. Па да ми кажи некој што и како да се постапи за да ја избегнам царината/ддвто ?
  Дали да ја почекам оваа моментална ситуација со вирусов или па све си е исто ?
  Башка гледам деновиве има некој попуст..
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,036
  567
  12 Април 2013
  Машко
  тешки преваранти се со ова попустов
   
 25. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  131
  29
  16 Јули 2013
  Машко
  Да, сега гледав радијата се на попуст некои си 100/150 денари... Али поевтините работи исто..
   

Сподели

Вчитување...