1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,300
  6,395
  21 Јануари 2009
  Kaj mene nerabote !
   
  На Excalibur и Krk198 им се допаѓа ова.
 2. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  Работи бе, како не работи?!?!?!?!?!?!
   
 3. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,446
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  E ne rabote kaj mene
   
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,051
  2,572
  21 Јануари 2011
  Машко
  Работи бе, како не работи?!?!?!?!?!?!
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 5. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  311
  255
  9 oктомври 2010
  E ne rabote kaj mene
   
  На Avid и goranzoran им се допаѓа ова.
 6. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  194
  167
  3 Април 2009
  Работи бе, како не работи?!?!?!?!?!?!

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,446
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 9. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  :)
  Повеќе варијанти се во игра. Ако ти треба проверка прати. Истата работа ќе ти ја заврши и 17Track.
   
 10. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  181
  178
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Еве апдејт.
  Screenshot_20200316_205202.jpg
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,243
  1,290
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Ова по ДХЛ волку брзо немаше да стаса. ватдфак
  A9E3734F-6853-4F3F-853B-4866C6BC364B.jpeg
   
  На orce66624 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. niagacrp

  niagacrp
  Intern

  8
  3
  2 Април 2018
  Машко
  На orce66624 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  745
  166
  10 Јуни 2007
  Дали ви стигаат парите од refund?
  Веќе од неколку производи во рок од 4-5 месеци, немам ништо добиено на сметка.
  Порано стигаа, сега веќе не.
   
 14. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  120
  71
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ако се од диспјут провери да не си го изгубил?
  Ако се од откажување на пратка стигаат за 3 дена, не знам зашто не би стигале?
  Или па си пун ко брод и не ги примеќаш тиа 5-10 што ќе се вратат? :D провери си убаво кај онлајн банк акаунтот
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  745
  166
  10 Јуни 2007
  - добиени се диспјутите
  - не се од откажани пратки
  - пун сум како брод, штета се ни затворија во мк нема кај да се трошат :D
  - ги проверив убаво сите приливи, нема ништо такво
   
 16. orce66624

  orce66624
  Intern

  65
  40
  13 Август 2016
  Машко
  да не ти е сметката само денарска,па не може да ти стигне друга валута
   
 17. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  745
  166
  10 Јуни 2007
  Порано ми стигаа.
   
 18. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  Ќе пријавувам поштарот за неизвршување на својата должност....
  Денеска го сретнувам локалниот абдал за разнашање пликови и пратки, му викам дали има нешто стасано за мене, ми вика: Што ти е тебе бе улав да не си светов целиот е во хаос ја ќе се расправам со вашиве пратки, не ги носам и да стасаат!
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  286
  57
  14 Август 2009
  мојата од 12ти е стасна денеска добивам картонче потпишано на 12ти и најкасно до 20ти да подигнам....
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,300
  6,395
  21 Јануари 2009
  Кажи кој е ѕверов да го частам пиво.
   
 21. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  507
  280
  18 oктомври 2019
  Машко
  Нема никаква официјална имформација дека има забрана за достава на пратки. Со оглед на тоа што дотичниот и понатаму прима плата соодветна за описот на работно место, можеш да го направиш тоа. Нормално ако имаш податок дека пратката е стигната. Ако не, не е должен да дава информации, само да го достави тоа што му е предадено.
   
 22. alexmk

  alexmk
  Intern

  39
  19
  28 Јануари 2017
  Lugje aerodromov e zatvoren kompletno pa nisto da ne cekame od stranstvo da stigne ili ima nekoja kargo linija samo za paketi?
   
 23. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,755
  7,193
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Аеродромот останува затворен за физички лица, додека продолжува со работа карго делот. Барем така беше објавено.
   
  На krema, mkiptv, it_boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. orce66624

  orce66624
  Intern

  65
  40
  13 Август 2016
  Машко
  само за патници е затворен

  Не му се работи на тој поштар,мене пред пола саат ми донесе пратка поштарот
   
  Изменето од модератор: 6 Април 2020 во 20:01
 25. alexmk

  alexmk
  Intern

  39
  19
  28 Јануари 2017
  Daj boze da e taka.
   

Сподели

Вчитување...