Тестирајте ја Вашата брзина

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Aleks, 20 Мај 2007.

 1. psyside

  psyside
  Модератор

  24,250
  23,919
  4 Септември 2008
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,183
  2,408
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Кисела вода, позади стар тинекс, приземје од зграда (до стокомак), с7 еџ, вип 4г[​IMG]
   
 3. Andrejrulz

  Andrejrulz
  Intern

  41
  41
  14 oктомври 2014
  Машко
  JavaScript Developer
  P10 Lite
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Aпропо мислењата од претходно што ги избришаа, кога зборевме за скратена брзина.. Ми сменија денес рутер, ми ставија некој Technicolor. И..

  [​IMG]
   
  На goran_oh и kirev им се допаѓа ова.
 5. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  229
  55
  15 Јули 2008
  ako ti smenile modem vo wi-fi stavi go ona OBSS disable, zada nemas problem so wi-fi ,ako imas drug ruter priklucen na lan na modemot toa e dr, rabota....
   

  Прикачени датотеки:

  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Немам друг приклучен, го ставив на Disabled, фала.
   
  На shemko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  561
  1,303
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Потпишував нов договор во четвртокот, од 50/50 на 80/80, бизнис Л интернет Магента. До сега со 50/50, 4 години сум немал никакви пречки, пад на брзина и слично. Интересно денес што си помислив дека се педери и не ми го уклучиле уште од прошлата недела, тоа уствари на рутеров кај мене во соба да му требало апдејт на фирмвер. Го користам 7 години Linksys WRT160NL 802.11b/g/n Wireless Broadband Router up to 300Mbps/ DD-WRT Open Source support/ USB x1 - Newegg.com . Е сеа чудово било лимитирано на 50мегабити софтверски, иако во спецификации вика дека до 300 иде. Нејсе, стаив нов фирмвер, изи пизи е инсталирањето, и оп, 80 мега бити стабилни... А за малце ке им се јавев да ги карам, мајки-шајки итн итн. :D
   

  Прикачени датотеки:

  • 888.JPG
   888.JPG
   Големина:
   95.5 KB
   Прегледи:
   79
  spiritBreaker, olikomerc, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Sukhoi

  Sukhoi
  On your way to fame

  1,595
  966
  16 Јуни 2010
  [​IMG]
  Треба да повлече до 1 гигабит, ама Realtek мрежна, плус хард-диск и отприлика ова се добива. Пробував твикови, разни драјвери, отприлика ова е максимум. Провајдер К-Нет од Куманово.
   
  На steelseries, psyside, Daniel86 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  6,410
  5,910
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Малку да не е? :D
   
  На Sukhoi и bxxxn им се допаѓа ова.
 10. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  248
  81
  14 ноември 2016
  Машко
  Е воа не е можно. :hay::hay::hay:
   
 11. krema

  krema
  Professor

  6,410
  5,910
  24 Јуни 2009
  Машко
  Photo shop a :D
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па ако пакетот е рекламиран како 1 Gbps и ако плаќа за толкава брзина a добива само 50% од тоа, да, малку е :).

  Иначе сега го ѕирнав сајтот на овие К-Нет и најмногу што нудат е 50/50 така да ова погоре е нешто преку врски :D
   
  Последна промена: 12 Февруари 2018
 13. krema

  krema
  Professor

  6,410
  5,910
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е битно врски, битна е брзината. Штета ако како што вели од техничка природа не може да ја постигне максималната брзина.
   
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Како не е битно, се запрепастив кога видов дека некој локален оператор од Куманово има гигабитна брзина во понудата.
  Колку што знам единствено Телеком имаат таква понуда и кошта скоро 5к месечно (само интернет).
   
 15. bxxxn

  bxxxn
  On your way to fame

  711
  822
  11 Март 2011
  Гигабитна мислам дека имаат на оптика и Телекабел и Неотел
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Да во право си заборавив на Неотел, доста поевтина им е понудата од на Телеком.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lokvan

  Lokvan
  Practice makes perfect

  1,218
  1,684
  12 Јануари 2016
  Машко
 18. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,387
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Добро зошто од сите тие други земји што се пред УСА баш нас нѐ спомнал во насловот, до толку ли не сметаат за најутепана земја.. Можел да пише "behind Serbia" или "behind Bulgaria".. Пу да ти*бам Тајлер Дурден-от :)
   
  Војвода, Lokvan, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,361
  2,011
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Актуелни сме со фејк њуз по американските телевизии годинава, затоа.
  Убаво е шо напишале Macedonia и тоа во насловот, и лошата реклама е (добра) реклама. :)
   
  На toplel, martin17, Lokvan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. Lokvan

  Lokvan
  Practice makes perfect

  1,218
  1,684
  12 Јануари 2016
  Машко
  Koментар од под написот:
  :tease:
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Модератор

  24,250
  23,919
  4 Септември 2008
  Хардискот не би требало да е фрка, сем ако не е стар, и полн, пробај после тазе рестарт со се исклучено од позадина или safe mode with networking, ако ти е ист резултатот најверојатно хардот не е проблем - мрежната....може да е.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  709
  536
  27 Април 2010
  Машко
  Кај мене како и секогаш од кога ставив неотел се ми е во ред без никаков проблем

  300/300 пакет

  [​IMG]
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,361
  2,011
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Телекабел оптика 40, Струмица. Може да се забележи дека овој месец пакетов е повеќе накај 50 него ли 40, а никаде нема известување.

  telekabel-optic40.png

  Ама ако, од многу глава не боли. :suprised: :innocent:
   
  На SiPy` и Sukhoi им се допаѓа ова.
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,788
  3,016
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  Боли глава од многу...и те како. :hay:
   
 25. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  530
  330
  29 Март 2011

Сподели