1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мислење за неотел интернет

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од Corba, 31 Март 2016.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,190
  3,705
  18 Април 2007
  Хехе и јас истиот торент го симињам.

  Ок, ондак нешто кај мојот нет е проблемот, на 3 компјутери различни пробав дома. Фала ти.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  721
  12 Април 2013
  Машко
  лиги ми течат кога ке видам лимит 5000гб ( во споредба со а1 со бедни 500гб) тоа е ке си трпам додека не дојдат подобри денови во Драчево :D
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,698
  10,270
  24 Јуни 2009
  Машко
  Си симнувате и шерате меѓу себе. :)
   
  На olikomerc и 123456 им се допаѓа ова.
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  721
  12 Април 2013
  Машко
  dej.jpg
   
  На olikomerc и krema им се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,190
  3,705
  18 Април 2007
  Во бившото мое маало имаше таков сервер за свашта, сите (5-6 души) беа во зграда врзани со мрежен кабел, што све немаше на тој сервер...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,698
  10,270
  24 Јуни 2009
  Машко
  @smole
  Дали имаш инвајт за црнаберза?
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  721
  12 Април 2013
  Машко
  се плашиш мене да ми побараш ли :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,698
  10,270
  24 Јуни 2009
  Машко
  Хехе, не бе па ти,
  пошто @smole спомна црнаберза и аутомацки :D на него му се обратив, може и ти да ми пуштиш ако имаш инвајти. :)
   
  Последна промена: 27 Септември 2019
 9. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  891
  1,437
  12 Септември 2013
  Машко
  Дај пуштете еден и наваму, да разгледам што има.
   
 10. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  За црнаберза ако може и мене да ми прати некој инвајт?
   
  Последна промена: 27 Септември 2019
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  3,190
  3,705
  18 Април 2007
  Немам

  invite.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
  Друже, ај ако може едно искуство да споделиш околу квалитетот на пакетчево што го имаш, еве после 3 месеци, како е стабилноста, брзината, пингот... Поздрав.
   
 13. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  873
  854
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  За пинг неможам да коментирам не гејмам така да не сум внимавал на тоа.
  За се друго е милина за користење, целосен game changer за мене, 50Мбит upload е луднца, пред некој ден баш имав потреба да качам 30ГБ фајлови на gdrive и неморав ни да се мислам ни ништо, drag and drop и заборави. Претходно секој upload мораше да биде екстра планиран, затоа што пуштиш нешто поголемо, и заборави на сурфање додека не заврши.
  За стабилност исто е супер, не сум имал прекин ниеднаш до сега, додека на телекабел(обичен нет) минимум еднаш неделно имаше некој дефект.
  Јас сум преку телеком линија, така да незнам дали има некоја разлика ако си на нивната мрежа, но неверувам.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dac12

  dac12
  Intern

  9
  2
  17 Февруари 2011
  Благодарам на брзиот одговор, и јас би бил преку телеком оптика и најверојатно ќе идам да потпишам договор деновиве
   
 15. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  507
  15 Септември 2014
  bekrija
  моментално 890 ден е 50/50 без доплата за инсталација, редовно 1290+1500, побрзај не се знае до кога ќе биде акцијата
   
 16. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  [​IMG]
  Со кабел
  [​IMG]
  На вифи - 5ghz
  Големо благодарение до @DemoUser за информациите пред склучување договор!!
   
  На mkiptv, olikomerc, Gaston и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  787
  27 Април 2010
  Машко
  @mkextremer мф мф мф на вифи 300 300 да имам јас вака кај мене нема ни кабел да користам
  со здравје да си ги трошиш терабајтите :)
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  3,190
  3,705
  18 Април 2007
  Супер се новите понуди ама double Nat и неможноста да се врти PPPoE од свој рутер не им го простувам, да ми заврши договрот и не ме гледаат повеќе.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,798
  1,169
  28 ноември 2015
  Машко
  Имаат глобален проблем денес... 2 саати без интернет
   
 20. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Од кај оваа за double nat? Дека користиш твој плус рутер(бидејќи не може bridge) или па однапред си у double nat?
   
 21. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Што треба да се провери за bridge? Така го користам рутерот откако ја извршија инсталацијата денес.
   
 22. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Како што јас знам, не може bridge на ZTE-то.
   
 23. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Телеком 4 години имав оптика 1 не се случи да ми снема нет. 3 месеци неотел користам 10 пати без интернет со часови ....
   
 24. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  891
  1,437
  12 Септември 2013
  Машко
  Проблемот е Телеком или Неотел?
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,798
  1,169
  28 ноември 2015
  Машко
  Ставив ДНС на гоогле решен проблем лол.
   

Сподели

Вчитување...