1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мислење за неотел интернет

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од Corba, 31 Март 2016.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,665
  1,086
  28 ноември 2015
  Машко
  Нема никакви проблеми, освен што се чека 8 секунди за промена на канал.
  Со интернет не гледам потреба од тв, али старите се такви па мора :)
   
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  259
  127
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Да не правам нова тема ке прашам тука
  Сакам да сменам од Телекабел 30/10 на Неотел ВДСЛ 50/10
  Дали има некој искуство со ваков интернет,дали е стабилен,дали паѓа и сл.
  Интернето ке се користи за играње и стримање (со 10 upload мислам можи да се стрима)
   
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  800
  742
  27 Април 2010
  Машко
  @CykaBlyat Тоа VDSL ти е ако има подршка на твоето место до 50..... не е тоа оптика не се знае дали ќе го добиваш тој пакет треба да се провери првин дали има техничка можност кај тебе.
   
 4. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  259
  127
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Оптика нема кај мене а се јавив вдсл рекоја дека има
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  800
  742
  27 Април 2010
  Машко
  Тогаш нека ти измерат првин на VADSL дали ќе ја добиваш таа брзина бидејќи треба да си ептен блиску до централа за да имаш таа брзина....
  Е сега они ако ти гарантираат на пример 40 45 мбпс со 10 уплоад тоа е во ред....
   
 6. champagnepepe

  champagnepepe
  Intern

  17
  25
  21 ноември 2019
  Машко
  DevOPS
  Неотел ја користат/изнајмуваат инфраструктурата на Телеком. Каде има телеком ВДСЛ или Оптика, таму имаат и неотел. Екстремно културни, предобра грижа за корисници, комплетна спротивност од А1/Вип, прилично близу до квалитетот на Телеком за многу пониска цена. :)
   
 7. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  61
  96
  23 ноември 2016
  Машко
  Корисник сум на Неотел ВДСЛ 50/10 од 15.01.2020 локација Битола.
  Досега сум немал проблеми.
  Скриншотот е од 15.01.2020.
  Моментално брзината на Download е 40 Mbps, другото е исто како на сликата.
   

  Прикачени датотеки:

  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  151
  90
  18 Септември 2013
  Која населена ако може да споделиш?
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 9. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  61
  96
  23 ноември 2016
  Машко
  Нова Битола, во близина на оу Елпида Караманди
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  259
  127
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  И јас сум од Битола,од Буковска населба поточно и немало досега никаков нет освен Телекабел се јавив во Неотел и ми рекоа дека има вдсл но нема оптика а за брзина и стабилност не ми кажаа ништо
   

Сподели

Вчитување...