1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  168
  199
  28 Декември 2014
  Која е поентата да тврдиш нешто за кое не си сигурен по форуми па и цел процес да го опишеш по логика
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,262
  23 Јуни 2015
  Машко
  Неможам да се објаснувам по форуми за работи кои нема поента(за мене лично). Линија на помал отпор се вика тоа.

  Неможе Гугл да излага да држи пресови и да ветува на потрошувачите за софтверот, а притоа да не ги проверува апдејтите пред да ги пушти. Толку е едноставно.
   
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,262
  23 Јуни 2015
  Машко
  With Android One, your device will receive up to two years of upgrades to the latest version of Android. That means that if you buy an Android One device on Oreo, you should end up with Android Q. You therefore don't need to endlessly wait for your device's manufacturer to roll out updates, as the manufacturer doesn't have much to do with the software.

  Незнам што повеќе да кажам.
   
  На Propeller му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Е така де. Никаде не пишуе ние ќе го роламе, ние ќенго провериме. Пишуе у превод нема што многу да си играат со изгледот. Ама одоздола е заебанцијата у конкретниот случај.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  467
  173
  9 Август 2018
  Машко
  Дечки другар има Redmi 5 Plus, и кога ќе исклучи аларм (ги има сите исклучено), иконата у нотификации уште му стои иако му е исклучен алармот.
  Решение?
   
 6. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  131
  147
  9 Март 2016
  Машко
  Нов low budget од Redmi, околу €80.[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,315
  1,432
  25 Март 2013
  Машко
  Не вреди Redmi Go. Redmi 6, Redmi 7 е минимум за нормално корисничко искуство. 1 гига рам и 8 гига ром во 2019 е премалку дури и за баба.
   
  На gremlin, DonFrozex, bajramo и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,488
  3,385
  11 Декември 2008
  Машко
  Ништо посебно, кај нас ќе биде сигурно 100-ина евра, а за тие пари или 1000че плус се зема J3 2017, кој е измислен за кинезот.
   
  На DonFrozex, bajramo, The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,175
  2,869
  24 Септември 2012
  Битните работи од Шаоми светот:
  Xiaomi Mi Max 4, Mi Max 4 Pro full specifications and pricing leaked - Gizmochina
  [​IMG]

  Слично како Ноте 5 што беше со Max 3, сега Ноте 7 ќе е ист со Max 4. Секако вториве со појачана батерија.
  Жалосно што ќе се оди со инфериорна камера и IPS во вака битен уред. Жалосно.
   
  На The Geek Boy и marv им се допаѓа ова.
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  И нормално 660/675 SD.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008


  Чист победник Аi, ама со апдејти можно е да се смени.
   
  The Geek Boy, cacko1, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. topic

  topic
  Intern

  23
  19
  29 ноември 2018
  Некој да напише искуство со Mi A2, брзина, времетраење на баретија и под какво користење, проблем со софтвер итн..
   
 13. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  800
  716
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  redmi note 7 по се изгледа ќе биде бонбона телефон ако е 200-230 евра кај нас. Изненадувачки добри ноќни фотки прави.
  Xiaomi Redmi Note 7 review
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  425
  271
  25 Јуни 2008
  Уште да имаше верзија со 4г бенд 20 телефонот ќе беше супер за парите.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На CBB_6 и mnikolce им се допаѓа ова.
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ке има. Се чека глобал верзијата некаде март според најави.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  FiC DoGG, mdeni и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 16. crash

  crash
  Gaining Experience

  68
  118
  6 Декември 2013
  Машко
  Xiaomi, немојте вакви фори во два после полноќ.
  Телефон: Redmi 5 plus
  Апликација: "Mi fit"
  Акција: "Back" на поставка на аларм за "Mi band 2"
  Одговор: Screenshot_2019-02-04-01-55-25-121_com.xiaomi.hm.health.jpeg
   
  На bxxxn, The-spiki, DrMTR и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
 18. marick14

  marick14
  Intern

  103
  36
  2 Март 2011
  Нептун е фирмата во Македонија, а мислам дека и на Балканот, со најмногу манипулации околу цените. Најлошата фирма за технологија во Македонија.
   
  На Astro и DrMTR им се допаѓа ова.
 19. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Me зачуди како сервисери на Mi уредите од Нептун се Video data, а не Hi store!o_O
   
  olikomerc, DaVoRkNe и на mnikolce им се допаѓа ова.
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Друг увозник друг сервисер.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  На The Geek Boy и DelphiUser им се допаѓа ова.
 23. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Некој да препорача проверен сервис за Шаоми?
  Имам редми 5 плус, скршен му е екарнот.
  Купен е од Сетек и е под гранција, сакав кај нив да го однесам за да не ја изгубам гаранцијата, но немаат дисплај на лагер, веќе 2-3 месеци ме маткаат дека ќе добиеле, веќе не ми се чека.
   
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Не ти е веќе изгубена гаранцијата со тоа што ти е скршен дисплејот?
   

Сподели

Вчитување...