1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,175
  2,869
  24 Септември 2012
  Нема цела листа? Да видиме дали има некој до 0.60
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  На GGTT1 и DelphiUser им се допаѓа ова.
 3. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не сум сигурен како мислиш.
  Дисплејот е скришен при пад на телефонот и тоа не подлежи под гаранција, но ако го однесам во некој неовластен сервис веројатно ќе ја изгубам гаранцијата.
   
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  444
  377
  27 oктомври 2016
  Mix 2S!

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  MIX 2s место Поко, Note 9 место M20P
   
 8. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  966
  1,101
  11 Март 2011
  Купи си од Али дисплеј за ~15 eur, плус уште толку е менување на екран. За некои 2 недели ќе стигне по Сингапур пост (можно задоцнување поради кинеска нова година). Поентата е купи го ти, однеси го во официјален сервис ако е така подобро.

  Инаку одамна престанав да верувам на такви муабети како “треба да добиеме”, т.е. ако никаде не го внесе твоето барање, не запише, тогаш е само изговор.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  619
  717
  2 Март 2011
  Машко
  Но овде не станува збор за Mate 20 Pro..
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,744
  24,813
  4 Септември 2008
  My bad, mix 2s останува.
   
 11. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ми се допаѓа идејава, утре ќе им се јавам да ги прашам.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  966
  1,101
  11 Март 2011
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,174
  955
  2 Јануари 2012
  Машко
 14. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  511
  664
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  WTF Озбилно е ова со рекламиве? А размислував за следен телефон за жаомије
   
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,174
  955
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ако ти е на регион што не е Кина или Индија не би требало да имаш, ама до кога.
   
 16. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,315
  1,432
  25 Март 2013
  Машко
  Стајте си ЕУ ром, нема реклами. Се слагам дека за таа ефтина цена се повеќе и повеќе ќе гледаме реклами.
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  838
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Ми се скрши екранот на Редми Ноте 3 во Германија сум сакам да земам нов со платата што ќе ја земам некоја препорака?
   
 18. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,840
  21 Јануари 2009
  Колку ти е платата во Германија?
   
  На Lokvan, VerGer, Sharlovski и уште 7 други им се допаѓа ова.
 19. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  838
  493
  28 ноември 2015
  Машко
 20. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  7eur/cas ? Za sto rabota? Prilicno malce, ako e redovna rabota ogranicena na max mesecni saati. Ako e na divo, pa da se crnci po 10-12 casa, da se stigne do maks 2500 ajde nekako. Mada koa ke turis trosoci germanski.... Hmmmm.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 21. StefAngel

  StefAngel
  Gaining Experience

  838
  493
  28 ноември 2015
  Машко
  Па кога немаш избор тоа е, краткотрајно решение. Работата е ок 10-12 часа се работи и тоа е.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ok, ama odma fakaj jazik, i baraj podobra rabota. Inace vaka ke zagines za bespaari.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,331
  4,840
  21 Јануари 2009
  dada ok e 10-12 casa labafko no stress
   
  drifter, DonFrozex и на mihovkris им се допаѓа ова.
 24. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  425
  271
  25 Јуни 2008
  На се му дадовте коментар, само што телефон да земе, не. Јас би зел Микс 2с

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 25. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  854
  988
  9 Јуни 2011
  Машко
  забегавте стварно :)

  не мора да знаеме колку ти е платата, кажи колку ти е буџетот за телефон?
  па после тоа ќе даваме препораки.
   
  psyside, DaVoRkNe и на Ace Lud им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...