• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

 • Ја почнал/а темата
 • #626

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Го земав Redmi 1S во петокот за жена ми. Сеа ептен ме сака, а ја сум и љубоморен. Многу е добро телефончето.
хахаха, сега може и частење да падне за празнициве од жена ти :) :) како би ми дошло и на мене еден таков третман :p
 

Sephiroth1

Gaining Experience
17 мај 2011
77
112
Sephiroth1's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-4690k & Cooler Master 212+
Motherboard
Asus Z87 Gryphon
Storage
Samsung 840 EVO 120 GB + 1 + 1.5 TB WD Green
PSU
Coller Master V850
RAM
2x4 GB Patriot Sapphire Blue Viper 3
Video card
Asus GTX 970 Strix
Case
Cooler Master 690 III Window
Monitor
Samsung P2470HD
хахаха, сега може и частење да падне за празнициве од жена ти :) :) како би ми дошло и на мене еден таков третман :p
:) од твоја уста у таму нечии си уши! :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #631

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
@the_maker me interesira kolkava e zastitata od zracenje kaj ovie telefoni. Nekako imam strav od kupuvanje na kineski telefoni bad od tie pricini. Ne deka drugive marki ne zracat, ama barem ima nekoi si sertifikati za bezbednost, t.e za dozvolenu koncentracii na SAR.
Здраво, и јас сум барал но не сум нашол. Тоа е trade secret на Foxconn, и мислам дека сем во Mi и на некои институции за кои е потребно, другите немаат пристап до такви графикони.. Но ќе побарам, тоа можам да ти ветам..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #637

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
За Redmi 2 доста напишавме, да не ги повторувам повторно спецификациите. Еве само две слики, директна споредба помеѓу претходникот и новиот уред. излегува на 4-ти Јануари..

Redmi-2S-leak_2.jpg

Redmi-2S-leak_3.png
 

nicky3

Intern
4 јануари 2015
8
10
Zdravo na site

Nov sum ovde bi sakal nesto da prasam,
nanazad nekolku stranici procitav deka
treba da pristigne Oneplus One, pa dali
e pristignat i kade moze da se kupi ?
Ako veke go ima.

Vi blagodaram
 
 • Ја почнал/а темата
 • #640

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Zdravo, trebase pred poveke od 1 mesec, no ima problem so CE sertifikatite za EU. Se ceka od tamu nova verzija i moze da stigne vo Fevruari.. No nemozam da garantiram 100%.
 

nicky3

Intern
4 јануари 2015
8
10
Fala ti drugarce

Ke go cekam obavezno, mora da zemam eden.
I uste edno prasanje, kade bi mozel da go vidam
ovoj MI 4 ? I toj mi izgleda deka ''go biva'', ama
sakam da go probam, barem 5 minuti da go
osetam vo raka.
 

DarkEnchanter

Practice makes perfect
17 август 2014
1,768
1,266
Скопје
Fala ti drugarce

Ke go cekam obavezno, mora da zemam eden.
I uste edno prasanje, kade bi mozel da go vidam
ovoj MI 4 ? I toj mi izgleda deka ''go biva'', ama
sakam da go probam, barem 5 minuti da go
osetam vo raka.
Немој подобро ке сакаш и него да го купиш... :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #644

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Pa dobro de, neka e i toj.
Gledam mnogu go falite.
Drugiot moze ponatamu...
Ќе ти пуштам порака во ПП, да не гушиме тука околу гледање и купување ;)

Искрено, за 1+1 сега мислам дека веќе ќе го менуваат со Оне+ 2. Е сега, за таа цена, како што е Mi 4 и Оне+1, а се сеуште top notch, нема да може ништо поново ни да се помириса :) Но веќе помина скоро година откога е излезен Оне+, а на база на 805 и 810 чипови од 6-ти до 15-ти Јануари ќе се изнагледаме нови телефони. Нормално, премиуим брендовите ќе бидат со стартни цени од 650+ ЕУР...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #649

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
 • Ја почнал/а темата
 • #650

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3,866
5,935
UNIVERSE
www.miui.mk
Еве уште една друга шпекулација.. Сите се сведуваат на истото, на рендери или на рамки.. Пред неколку страни постирав една слика од реален телефон.. Тој тогаш беше Ноте некој, а според квалитетот не серија Redmi туку Mi.. Значи НЗС ако се земе, треба еден нов Redmi и еден Ми телефони да излезат..

http://www.androidheadlines.com/201...mi5-appears-shows-off-well-designed-body.html
Xiaomi-Mi5-leaked-render.jpg


Ми 5 ќе биде покасно.. Еве и leak од нивните .xml фајлови, ама не кажува внатре многу ;) барем ги имаме (покрај старите) и новите кодни имиња..
leak.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,987
Мислења
854,274
Членови
29,626
Најнов член
dzihat0
На врв Дно