• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
206
349
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
51
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Што е добро во walking simulator, може да ми објасниш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Може сака планинар да биде ама го мрзи да оди.. значи секој има различни побуди во животот не можиш така да гледаш на работите :)
 

Derof

Gaining Experience
16 јануари 2016
118
52
Велес
Derof's setup  
Processor & Cooler
I5 6500
PSU
CM 750 GM
RAM
8 a data 2133mhz
Video card
gtx1060 windforce
Case
CM
Monitor
Dell
OS
Win 10

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
157
209
Не е само walking simulator него е open world исто така и има предобра приказна... мора да се проба барем и да се знае не е само walking all around.
А не е малце досадно ако треба многу да пешачиш у игра ?

Немам претстава колку идење пешки има ама пошто викате симулатор звучи ко бајаги...
А ја меркав неодамна пошто изгледаше навидум иновативно и интересно.
 
23 јуни 2020
4
5
А не е малце досадно ако треба многу да пешачиш у игра ?

Немам претстава колку идење пешки има ама пошто викате симулатор звучи ко бајаги...
А ја меркав неодамна пошто изгледаше навидум иновативно и интересно.
Не види вака, имаш као пола саат идење на почетокот пешки али после наоѓаш мотор и му ги полниш батериите и така натаму и цепаш со него цело време. Поентата на муабетов е секој почеток е тежок и на почетокот е малце досадно додека не ја сфатиш играта во целост после 2,3 поголеми мисии...
 

MarijanMK

Gaining Experience
31 октомври 2018
43
88
Скопје-Карпош
NBA 2k21, ама се напнав кога видов дека NEXT-GEN верзија за нас на ПЦ дури наредна година (Hopefully)
WRC 9 , сејм шит ко секоја година со мали графички подобрувања...
RIDE 4, џабе патот овој серијал од дел до дел се посиромашен со мотори и само подобра графика.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,270
1,499
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10


Watch Dogs Legion, конечно. Влагам без очекувања за да не се разочарам.
 

MartinPP

Intern
26 јуни 2017
40
30
/root
Изгорен за стратегија играње, посебно на 38 инчен, не можев да најдам ништо подобро па ја купив AOE2 Definitive Edition за 5 и пол евра. Добра стара времена.Погледнете го атачментот 93181
Играва ми враќа добри спомени, а и ми се игра така добра релах стратегија, така да може да се проба пак :D

А досега се занимавав со : Starcraft II, Apex ( посебно новава сезона 7 ),COD и FishingPlanet.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,192
3,272
Битола
Играва ми враќа добри спомени, а и ми се игра така добра релах стратегија, така да може да се проба пак :D

А досега се занимавав со : Starcraft II, Apex ( посебно новава сезона 7 ),COD и FishingPlanet.
Ефтино ја начекав и супер е направена еве моментално поминувам кампањи.

Teкстурите им се супер направени и има ЕДЕН ТОН нови опции во UI и gameplay Што ја олеснуваат работата, плус вклучува СИТЕ кампањи досега излезени плус 3 нови и нови цивилизации и се. Плус има multiplayer Одличен со турнири организирање со се. За 5 евра добиваш 20 години труд вложени во една игра. AoE2DE_JBhDp2gJln.jpg
 
Последна промена:

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
208
68
Resident Evil 3 Remake, Hitman 2, CS GO.
Од која страна најчесто симнувате игрици? Јас користам skidrow.com, ако имате нешто подобро предложете :)
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
495
465
Струга
Resident Evil 3 Remake, Hitman 2, CS GO.
Од која страна најчесто симнувате игрици? Јас користам skidrow.com, ако имате нешто подобро предложете :)
Zamunda.

On: Dishonored 2, и даваме шанса покрај големите поплаки и лошите критики.
 

The_EvilLord

Gaining Experience
26 октомври 2019
223
122
Zamunda.

On: Dishonored 2, и даваме шанса покрај големите поплаки и лошите критики.
Не сум чул на некого да не му се свиѓа dishonored серијалот,одличен гејмплеј и механика и интересна приказна.Башка богата е во однос на одлуки,има разноразни начини за убивање и stealth-от е одличен,не верувам да не ти се свиѓа

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,246
8,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Jaко... Хаха, „boomer shooter“ е као жанр сега? :D


Чекај сега бумери нели сме ние „вампирите“? Или се мисли како шутер наменет за бумери :D

Ова ми личи на Quake 3 енџин?
Видов, видов.... :whistle:
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,042
4,294
SK
Чекај сега бумери нели сме ние „вампирите“? Или се мисли како шутер наменет за бумери :D

Ова ми личи на Quake 3 енџин? Видов, видов....:whistle:
И мене не ми е јасно, дали за кој е, или од кој е... ;)

Бумери, бејби бумери, или како викаат, не се тоа генерациите до пар децении после втора светска војна? Мене ми изгледа дека клинциве што прават видеа на јутјуб ги измешале лончињата. :)
Мислењето е автоматски споено:

 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Не сте свесни дека новите генерации постарите миленијалци ги смеетаат за бумери? Ако имаш 30 години ти си бумер бато!

Dn3uUK7UwAEsJ4T.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,674
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно