• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Утре ќе излезе Валхала. После изгледани неколку долги видеа од гејмплејот мислам дека вреди играта. Сепак ќе почекам да земам PS5 па да ја купам.
Играј ја на 2200G :LOL:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Отворив темава да видам нешто што да играм и заклучувам дека играте глупости другови. Ко децана мали.

Камо симулации? Освен Walking Simulator и Фишинг која ја нема никаде за симињање ништо не видов тука.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
503
468
Струга
Отворив темава да видам нешто што да играм и заклучувам дека играте глупости другови. Ко децана мали.

Камо симулации? Освен Walking Simulator и Фишинг која ја нема никаде за симињање ништо не видов тука.
Horizon Zero Dawn, може да е испробаш мислам дека ќе ти задоволи критериуми.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
503
468
Струга
брат, со лак и стрела против робот? Ар ју сириас?
Многу површински ти е заклучоков. Пробај ја, ќе смениш мислење, играва е 10/10 (ако не рачунаме портот за PC).
Гледам иста конфигурација имаме, на 1060 ќе имаш добри 45-50 FPS на Original, 40-тина на Quality подесувања.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Многу површински ти е заклучоков. Пробај ја, ќе смениш мислење, играва е 10/10 (ако не рачунаме портот за PC).
Гледам иста конфигурација имаме, на 1060 ќе имаш добри 45-50 FPS на Original, 40-тина на Quality подесувања.
Ја играв Zero Dawn Generation, ми изгледаше на почетокот многу интересна но се разочарав кога видов колку е багосана, не беше игрива од багови. Ако е ова слична приказна, штознам..... ама не можам да сварам никако нелогични ствари, трибализам, холограми, лакови и стрели и роботи, едноставно такви сценарија ми се глупи и не ги варам.

Што знам, еве ја симињам па ќе ја пробам за твој атер, може ќе ми се допадне, не знам.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Баш механиката со лак и стрела против роботи ја направија играта ремек дело.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Отворив темава да видам нешто што да играм и заклучувам дека играте глупости другови. Ко децана мали.

Камо симулации? Освен Walking Simulator и Фишинг која ја нема никаде за симињање ништо не видов тука.

Ела да јадеме печурки како во супер марио. Или апови како на пекмен.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,297
955
Неврленд
Ела да јадеме печурки како во супер марио. Или апови како на пекмен.
Да бидеме реални! Марио со печурки и пекмен и далеку позабавни од новите модерни игри од после 2000та. 90 % од игри е се едно исто, само со различна приказна. Грфафика пореалистична секоја следна година, такозвани реј трејсинг, дссл , бакрачи разни....ама тоа не ја прави играта забавна. Да гледаш реалистично крвопролевање не е баш забавно покрај другото.
Едино во симулациите реалистиката е прифатрлива. Се друго е само луксуз кои скапо го плаќате.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,297
955
Неврленд
Заборавив да додам само. 3D играње со наочари нарочито на 4К го прави доживувањето стварно посебно. Кога гледате длабина, па кога пред вас ке маат предмети. Само за тоа ви NvidiaDriver 418. На седмичката си го чувај тај.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да, ја купив ама баш сега нешто работа и се нема мн време ..

Сеуште не можам да сфатам како се игра онлајн.. Ми влагаат луѓе ми играат со тимот, ми продаваат играчите... :D
Ја немам земено само затоа што чекам да видам каква е андроид верзијата. Повеќе би ми одговарало он-д-го ако не е премногу осакатена, ако е ќе ја земам и јас оваа.
 

DrZeus

Intern
15 ноември 2020
4
1
Јас последно играв Nier Automata (ремек дело) и Hellblade Senua's Sacrifice. Двете би ги препорачал, поготово првата.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Конечно ја завршив главната приказна во Witcher 3, 10/10.

Многу сум задоволен со крајот што го добив, поготово што ова ми беше прво играње и не читав никакви водичи за квестовите (за разлика од Witcher 2 кај што сејвирав и пред секоја одлука ги читав сите можни outcomes и "штелував" да го добијам најпосакуваниот :LOL: ).
Сега поминувам на нешто друго, експанзиите ќе ги оставам за понатака.

Screenshot 2020-11-24 225656.png
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
39
37
Конечно ја завршив главната приказна во Witcher 3, 10/10.

Многу сум задоволен со крајот што го добив, поготово што ова ми беше прво играње и не читав никакви водичи за квестовите (за разлика од Witcher 2 кај што сејвирав и пред секоја одлука ги читав сите можни outcomes и "штелував" да го добијам најпосакуваниот :LOL: ).
Сега поминувам на нешто друго, експанзиите ќе ги оставам за понатака.

Погледнете го атачментот 93908
Јас би ти препорачал да си ги пројдеш и експанзиите прво пошо се ептен добри, долги и квалитетни исто како главната приказна (ако не и подобри). Ако прејдеш сеа на друго, ќе забаталиш и нема да ти текне да и се вратиш после. :) Дур ти е тазе искуствово. :)
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Ја начекав на попуст F1 2020 за компјутер, после 2018 ова е следната која што ја играм. Одлична игра, се заборавив по 3-4h на неа.
1606294444160.png
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,635
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Конечно ја завршив главната приказна во Witcher 3, 10/10.

Многу сум задоволен со крајот што го добив, поготово што ова ми беше прво играње и не читав никакви водичи за квестовите (за разлика од Witcher 2 кај што сејвирав и пред секоја одлука ги читав сите можни outcomes и "штелував" да го добијам најпосакуваниот :LOL: ).
Сега поминувам на нешто друго, експанзиите ќе ги оставам за понатака.

Погледнете го атачментот 93908
Време ти е за нова графичка на тебе по се изгледа :)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Време ти е за нова графичка на тебе по се изгледа :)
Чекај не е оваа уште до крај исцедена, уште неколку наслови мора да истера за да доживее славен крај :)
 

Derof

Gaining Experience
16 јануари 2016
118
52
Велес
Derof's setup  
Processor & Cooler
I5 6500
PSU
CM 750 GM
RAM
8 a data 2133mhz
Video card
gtx1060 windforce
Case
CM
Monitor
Dell
OS
Win 10
Игра ли некој Genshin impact?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,798
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно