• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

bleys

Intern
23 август 2014
27
41
Halo-4-Artwork.jpg
И фајнли стигна последната алка од мастер чиф колекцијата, наменета за xbox series x/s и вин10, ко пред припрема за Infinite.
Веќе со 4кава се видливи лимитациите на формулата во Хало ко серијал, затоа и решаваат во Инфинит да одат со гејм дизајн на полу-отворен свет во кампањата.
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
44
42

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,292
1,376
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Just Cause 4 - па не е лоша. Леташ, возиш, трчаш, се влечеш со јажиња и во исто време пукаш :) Малку не разбирам како се функционира ама после 2 саати играње можам да речам дека е забавна.Претходно ги пробав на кратко Stranded Deep - добра идеја, лоша графика и интутивност; Broforce - забавна за ретро игрица ама не сум по такви игрици; а симнав и демо за Just Dance 2021 ама не можам да го врзам мобилниот со PS4 некој проблем со конекцијата...
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Која било игра што ја плешате, препорачувам да ја плешате преку GOG GALAXY. Конечно го снимив бидејќи CP2077 си бара така. Ми ги унифицира сите платформи каде подесувам игри и ги импортира во една платформа заедно со Friends листите и achievements листите. Можете и рачно да импортирате игра којашто не ви е официјално купена на платформа (кракираните). GalaxyClient_oR1RKPdFf3.jpg
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
130
Која било игра што ја плешате, препорачувам да ја плешате преку GOG GALAXY. Конечно го снимив бидејќи CP2077 си бара така. Ми ги унифицира сите платформи каде подесувам игри и ги импортира во една платформа заедно со Friends листите и achievements листите. Можете и рачно да импортирате игра којашто не ви е официјално купена на платформа (кракираните).Погледнете го атачментот 94503
Ти зголемува и flex rights. На гог имам 65 игри somehow uwu.
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
44
42
eFootball Pro Evolution Soccer 2021 Season Update (Lite) на Steam.
Гага е и myclub модот е се што ви треба, online ranked натпревари, купови и учество во eFootball Open.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,091
1,722
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
После се, пак се навратив на дота2, ако има луѓе за парти повелејте ПП
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
@Sludge.Factory А последниве 2 години скоро ич немам играно. GalaxyClient_ADDrSBm74I.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Видовте ова? Имаат овие А1 вработен некој да им каже кои игри се играат компетитивно и се порепутабилни наместо Fortnite и LOL?

 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,689
3,855
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Watch Dogs 2 ja почнав вчера. Интересна е, има некои смешни гличови во однесувањето на луѓето, цајканите итн., ама генерално концептот и гејмплејот ми е забавен, поготово со дрончињата кога управуваш и хакираш.

Watch_Dogs® 2 2020.12.13 - 11.25.35.00.png
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,424
1,059
Неврленд
Конечно игричка по мој мерак у која можам да се унесам со саати :D
Се ми се чине дека ваа трилогија е подновена, подобрена графика.
Како и да е весела и забавна игричка со класичен гејмплеј :)
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
230
246
Конечно игричка по мој мерак у која можам да се унесам со саати :D
Се ми се чине дека ваа трилогија е подновена, подобрена графика.
Како и да е весела и забавна игричка со класичен гејмплеј :)
Пробај ја и Spyro ;)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,689
3,855
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
@Rukfash +1 и од мене за Spyro Reignited Triology, од истото студио е правен ремастерот како и за Crash. Ако си бил како дете фан на Spyro пријатно ќе се изненадиш и ќе си вратиш убави спомени.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,091
1,722
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
@Sludge.Factory А последниве 2 години скоро ич немам играно.Погледнете го атачментот 94510
Мислењето е автоматски споено:

Видовте ова? Имаат овие А1 вработен некој да им каже кои игри се играат компетитивно и се порепутабилни наместо Fortnite и LOL?

Сум те зезнал за малце, но и јас немам играно многу од почеток 2019... А да не зборам уште десетици акаунти што ги имам направено за продавање. Цел живот оставен на една игра. Плус уште 8 години дота1 претходно....

Screenshot 2020-12-14 202944.png
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Сум те зезнал за малце, но и јас немам играно многу од почеток 2019... А да не зборам уште десетици акаунти што ги имам направено за продавање. Цел живот оставен на една игра. Плус уште 8 години дота1 претходно....

Погледнете го атачментот 94743
За дота 1 да не правиме муабет. Од часови бегав Лан да играм 2004та натаму.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,091
1,722
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Во ентернет и сет, од 10 вечер до 8 сабајле за 100че. Факултетски денови
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,424
1,059
Неврленд
@deadpool , @NecrotoX . Фала за предлого. Ќе ја погледнам секако Спиро.
Само ќе почека малце додека завршам со вучето (волкчето) од Краш.
Сеуште сум на кецо негде на пола. Али будучи да играм со трејнер пошто неам живци за онака, ем и тастатурката ми е новка, па неќам да ризикувам да настрада од живчен удар преку раката за брзо време ќе ја завршам :p
Додуша на џојстик играм, ама па и он може да настрада од летечи ѕиден удар. Затоа господ здравје да и дае на девелоперите шо и покјрај другото ни дадеа и трејнери без кои никогаш немаше да видам како завршуваат некои од класиците од 80-тите.
Иначе коа веќе спомнав класик игрички еден предизвик од мене. Кој успее да стигне до последното ниво на Ghost N Goblins частам го шо сака коа ќе се има прилика ;)
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,093
4,354
SK
Кој успее да стигне до последното ниво на Ghost N Goblins частам го шо сака коа ќе се има прилика ;)
Уфф... Чинам некаде до претпоследното стигав, ама претходно обавезно фармање ножот за оружје.

Инаку одамна требаше плотна со џојстици да направам, и купени се одамна деловите... Ама... :oops:
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,424
1,059
Неврленд
Уфф... Чинам некаде до претпоследното стигав, ама претходно обавезно фармање ножот за оружје.

Инаку одамна требаше плотна со џојстици да направам, и купени се одамна деловите... Ама... :oops:
Као деца у флиперите никако неможевме да го утепамне двата ѓаоли со крст оружјето (или штит зависи од едицијата на играта) кое има ногу краток домет.
Јас по цели ноќи сум се обидувал на маме и никако да го утепам вторио ѓаол.
Само тастатурата страдала на крај :p
...Туку нема ама....шо си почнал заврши. И ја би сакал да најдам едно флиперско куќаре за да турам маме у него. Али здравје на пролет видеќемо.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,289
1,555
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Пак си ја почнав Red Dead Redemption 2, овој пат со подобра конфа од првиот пат и без брзање низ главните мисии. Неверојатно е колку е жив светот и колку работи има за правење. Ремек дело од игра.
 

cyberbaze

Gaining Experience
20 јуни 2009
250
221
Овие двајцата со Дота, груба пресметка кажува дека играле по 6 часа на ден, секој ден, повеќе од 6 години :)
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Овие двајцата со Дота, груба пресметка кажува дека играле по 6 часа на ден, секој ден, повеќе од 6 години :)
Тоа само дота2. на дота1 имам повеќе валјда.
Мислењето е автоматски споено:

А двојката воопшто ја немам играно последните 2 години. само 20 сати се на се последните 2 години. GalaxyClient_c5Bz2ejRDY.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно