1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Divinemkd
Последна активност:
25 Јуни 2020
Зачленет:
4 oктомври 2014
Мислења:
43
Допаѓања:
14
Поени од трофеи:
70
Пол:
Машко
Роденден:
28 ноември 1991 (Возраст: 28)
Локација:
Скопје

Сподели

Divinemkd

Intern, Машко, 28, од Скопје

Divinemkd последен пат беше виден (како):
25 Јуни 2020
  1. На профилот на Divinemkd сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  28 ноември 1991 (Возраст: 28)
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Intel i7 6700K, Corsair H100i V2
  Storage:
  2 x SSD Samsung 850 evo 250 GB; 1 TB WD Caviar Blue @ 7200 rpm 64 mb cache
  PSU:
  Cooler Master V750 80+ Gold Semi modular
  RAM:
  2x8 GB @ 2133 MHz HyperX Black DDR4
  VGA:
  ASUS ROG GTX 1070 8GB OC
  Case:
  Fractal Define R5 Black Windowed
  Mouse:
  Logitech G502 Proteus Spectrum
  Audio:
  Creative Sound Blaster Z + Sennheiser HD 518
  Monitor:
  BENQ XL2430T 144Hz 1ms
  Keyboard:
  Cooler Master Trigger Z Cherry Brown MX
  Motherboard:
  ASUS Maximus Hero VIII
  OS:
  Windows 10 Pro
  Прекар:
  Divinemkd
  Омилен спорт:
  Боречки вештини, кошарка.
  Интереси:
  Gaming, програмирање, спорт.