1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,784
  4 ноември 2013
  Машко
  Немат ефект од нив брат...

  КупЉено!

  20200306_133503.jpg
   
  Molec, The Geek Boy, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  304
  1 Мај 2008
  Работи ? Работи, тоа е и најбитното. Све останато се финеси. :D

  Работи ли хард дискот уште ? Не е можно хард диск да повлече толку струја за да ја истопи жицава, гарант некоја компонента отишла во краток спој и повлекла премногу струја од 5 волтната гранка. Во секој случај, прв пат гледам ваков дефект во живот.
   
 3. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,274
  4,784
  4 ноември 2013
  Машко
  @Vlatzki
  Дискот не работи, а дали е можно да повлече толку струја (и тој да го има направено проблемов) или не, не знам :) знам само дека едвај го одлепив кабелчето од дискот (кој беше сам на цела таа линија која што е стопена).
   
  Последна промена: 7 Март 2020
 4. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,572
  4,004
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И затоа ли требаат посебни права за вас стружани на форумов ? Ке треба знак на секој аватар да ви ставаат за тоа дека сте опасни по компјутеритe :D
   
  На Ace Lud и mihovkris им се допаѓа ова.
 5. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  304
  1 Мај 2008
  Неубаво се изјаснив во погорниот пост, сакав да кажам дека не е можно исправен диск да повлече толкава струја од 5 волтната гранка. Ама во случајов некоја компонента (електронска компонента од плочката на дискот поточно) отишла во краток спој и влечела преголема струја па се вжештила жицата. Ај ако можеш измери отпорност помеѓу 5V и GND, ако не е повеќе од неколку десетици/стотици оми, тогаш дискот дефинитивно е во краток спој.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL

  Знаеш ли како хард диск медитира?

  Ги затвора очите, ги допира палците и показалците и вика: Ohmmmm!!! oohhmmmm!!
   
  На Vlatzki и goranzoran им се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Прилеп центар (близу стокомак)

  prilep.jpg
   
  mkiptv, borcep и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,043
  25 Март 2013
  Машко
  TheMarshal, ARMac, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не можат прилепчани на раат да шетат. :D j/k
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  797
  315
  9 Август 2018
  Машко
  да не истерувал тој демони случајно :D :D :D
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,303
  954
  1 Јуни 2016
  И во Неготино е вака на неколку места.
   
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Знаете ли дека после војната кога во Скопје и другите места обновувале и граделе патишта, прилепчани нејќеле... Они барале да им ги тапацираат дрвјата.

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ехх. Дете иди види во таа куќата со пет дупки за кабловски нешто нечинит.
  Шефе кој е наш кабел?
  Сечи кога ќе прекини ќе знајш.

  Лол сега шетам и на други места по МК да најдам вакви слики на гугл мапи.
   
  На mkgunner и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 14. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,178
  8 Декември 2009
  На shifty, gremlin, ARMac и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,303
  954
  1 Јуни 2016
  Некни ми донесоа пријатели еден вакво. Абе ми гаси за 15 секунди од коа ќе го вклучам.
  Графиката (ГТ 210) напукана со прашина и кулерот цркнал успат. Куќиштето и напојувањето внатре .. немам коментар.
  Сеа е средено тип топ се живо, со половна графика :D
   
  На Cika му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  Напојувањево на Цика ми наликва на тирамису.
   
  CBB_6, goranzoran, Cika и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 18. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 19. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Повеќе личи дека во кафеџилница дека работел. :)
   
 20. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  245
  262
  12 Август 2014
  Машко
  Мене ме интересира како успеваат кулериве толку ѓубре и прашина да соберат. На градилиште ли ги чуваат?

  Роден и пораснат сум со компјутери, што сум чистел на пола година, што на неколку години, ама никогаш не сум начекал нешто вакво. И во пушачка просторија, и теписи, прекривачи, сите елементи запазени.
   
 21. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,178
  8 Декември 2009
  Покопав малу поќе.

  Сеа ми кажаа причина, отворено куќиште, кабриолетка. Па и 4150 со 1060 6gb возени во тоа куќиште, со сток кулер. Којзнае колку тротал.

  Да не испаднам пе.ер, еве и афтер. Not great, not terrible.

  IMG_20200403_195622.jpg
   
  На CBB_6, shifty, Vlad944 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  315
  270
  9 oктомври 2010
 23. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  130
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  [​IMG]

  The force is strong with this one.
   
  borcep, damil, JunkieMKD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,002
  2 Август 2012
  Машко
  Чешит сте да не пукните :D
   
  На Astro и krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Немој со странцки зборови, пола од овде нема да те разберат. :)
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  79
  Прегледи:
  14,298
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,319
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,223
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,053
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,831
Вчитување...

Сподели

Вчитување...