• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
806
688
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit

Iphone 11 pro
Сликано со ProCam


Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk
 

antikmkd

Intern
3 јули 2016
28
3
дечки, дали може да се инсталира GCam на Samsung A40, или предложете некоја друга апликација за подобрување на камерата ако е возможно.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,095
8,284
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Сакав чешмата на гробишта да ја сликам колку цола е да купам црево од хубо и тоа ми вади уметнички дела. Бем ти технологија.
RN9 pro automaticIMG_20201102_123110.jpg
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,095
8,284
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
50
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
IMG_20201029_201119.jpg

Night sight на Poco F1, кропната и сликана во многу лоши светлосни услови.

Малку е чепната во Lightroom на Android.

Поентата беа ТОПКИТЕ на сликата. од Smarter Every Day и Veritasium, едни од моите омилени канали на YouTube.
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
121
186
Еј, каков пајак е тоа??

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Не знам ама изгледа дека овој е тој што ако те касне стануваш Спајдермен :LOL:

На Козјак е сликан иначе.

ЕДИТ:
Го прогуглав, Eresus се вика
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,881
Членови
28,235
Најнов член
NikolaJovcevski
На врв Дно