• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,821
7,403
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
715
447
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
нема некоја опција да се напрај некоја галерија на сликиве... ???
пошто стварно неам намера да листам едно 100 страни, а гледам има доста убај фотки за гледање...
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,504
3,607
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Нокиа 5 (2017) оригинал версус едитирани, ако некој воопшто го интересира телефонов lol :LOL:
 

Атачменти

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,576
2,669
нема некоја опција да се напрај некоја галерија на сликиве... ???
пошто стварно неам намера да листам едно 100 страни, а гледам има доста убај фотки за гледање...
Има, Flickr група. Така и ќе престанат да се ставаат фотки дирекно на форумов, помалку оптеретување и подобар квалитет.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
715
447
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
па ДА, било кое и да е подобро решение за полесно прегледување на сѐ што има...
секако ќе може и тука да се линкува И да се дискутира,
само да е подобро решение од моменталново...
пошто кој следи од почеток може следи и повремено прегледува,
ама никако не е прегледно за да се рече "нови корисници на Mobile photo"
 

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
383
558
Resen, Resen, Macedonia
Pixel 4xl
Lightroom
@Иванчо
Многу зрна ми се гледа или сум во ерор. :)

И дајте користите flickr.
Не си во ерор :) таму е пинч блек темница и нормално е да има кога се зголемува острина и структура :)
Ова долу е оригиналот
 

Атачменти

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
308
351
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,099
1,549
Денеска се подновив со Dji Mavic Air 2 и ова ми се првите фотки направени за време на првиот лет. Не се којзнае што ама како за први дронови фотографии мислам дека не се лоши :)
Сликите воопшто не се обработувани и се објавени во целосна резолуција.

38m.JPG 103m.JPG 116m.JPG 147m.JPG
 

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1,466
975
Денеска се подновив со Dji Mavic Air 2 и ова ми се првите фотки направени за време на првиот лет. Не се којзнае што ама како за први дронови фотографии мислам дека не се лоши :)
Сликите воопшто не се обработувани и се објавени во целосна резолуција.

Погледнете го атачментот 93874Погледнете го атачментот 93875Погледнете го атачментот 93876Погледнете го атачментот 93877
постирај во темата „Ваши Фотографии“, таа е за јаки фотки
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
995
742
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
418
348
MKD
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Денеска се подновив со Dji Mavic Air 2 и ова ми се првите фотки направени за време на првиот лет. Не се којзнае што ама како за први дронови фотографии мислам дека не се лоши :)
Сликите воопшто не се обработувани и се објавени во целосна резолуција.

Погледнете го атачментот 93874Погледнете го атачментот 93875Погледнете го атачментот 93876Погледнете го атачментот 93877
Уф добар овој дронот бе, на 2 секунди експозиција да нема Motion blur браво. Интересни фотки може да се прават.
Го имаш пробано со подога ескозиција како ке извади дали ке се остри?
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
147
105
Денеска се подновив со Dji Mavic Air 2 и ова ми се првите фотки направени за време на првиот лет. Не се којзнае што ама како за први дронови фотографии мислам дека не се лоши :)
Сликите воопшто не се обработувани и се објавени во целосна резолуција.

Погледнете го атачментот 93874Погледнете го атачментот 93875Погледнете го атачментот 93876Погледнете го атачментот 93877
Ооо, бравос, ногу убај сличина праело ова џиџево!
Со зравје да си го леткаш.
Туку, ме интересира, дека големичок е дронот, го пријаве летот, ти дадоја дозвола?
(Читав во една друга тема тука, пишваше дека требало дозвола да се добија?)

Испратено од телефоно.
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,099
1,549
Уф добар овој дронот бе, на 2 секунди експозиција да нема Motion blur браво. Интересни фотки може да се прават.
Го имаш пробано со подога ескозиција како ке извади дали ке се остри?
Сеуште го немам пробано со подолга експозиција, иначе и јас сум изненаден како е можно сликата да е толку чиста со толку подвижен дрон. Гимбалот на дронот има некоја фантастично добра стабилизација на слика. Подобра од било која што сум видел досега. Иначе избегавам ноќе да го летам заради тоа што помалце се гледа а и деновиве ноќно време е кочан ладно :D
Мислењето е автоматски споено:

Ооо, бравос, ногу убај сличина праело ова џиџево!
Со зравје да си го леткаш.
Туку, ме интересира, дека големичок е дронот, го пријаве летот, ти дадоја дозвола?
(Читав во една друга тема тука, пишваше дека требало дозвола да се добија?)

Испратено од телефоно.
Фала ти, подобар да си купиш. Сеуште не ми е пријавен. Избегавам да шетам многу низ градов кај што има многу луѓе ради коронава. Страв ми е да не ја фатам. Јас најверојатно некако ќе ја поминам, ама моите родители имаат по 70 години и страв ми е за нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,431
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно