1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку е добар овој дигитален двоглед во 2019та ?

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од JensenInterceptor, 12 Февруари 2019.

 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  531
  206
  28 ноември 2015
  Машко
  Имам, стар дигитален двоглед, еве овој: https://www.amazon.com/Bushnell-Ima...p/B0001GLF02#HLCXComparisonWidget_feature_div

  Со оглед на тоа дека има мал капцитет по денешни стандарди:

  Binocular and digital camera combination with 8x magnification
  1.3 megapixel still image quality
  16 MB of internal memory with SD card slot
  32-foot field of view at 1000 yards
  Powered by 2 AAA batteries, USB connectivity

  Дали вреди да го чувам, или да го продадам?
  Би купил ли некој вакво нешто?
  Дали некој од вас користел нешто слично?
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,289
  908
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  +/- денешен мобилен телефон ќе извади подобра слика од двогледот ;)
  Со мобилен, со повеќе мегапиксели + оптички зум, ако сликаш и направиш кроп на сликата да добиеш еквивалент на 1.3 мегапиксели од двогледот, верувам дека ќе биде подобра сликата.

  Имаш мобилен, имаш двоглед, сликај и постирај тука да ги видиме разликите...
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  531
  206
  28 ноември 2015
  Машко
  Се согласувам со забелешката. Брат ми бил на некој квиз, па го добил уредов, одамна ни се метка по полици.
  Не знаеме што да му правиме. Најверојатно е за да сликаш животни во природа, само ние не се занимаваме со фотографирање :)
   

Сподели

Вчитување...