• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

дигитален двоглед

  1. JensenInterceptor

    Колку е добар овој дигитален двоглед во 2019та ?

    Имам, стар дигитален двоглед, еве овој: https://www.amazon.com/Bushnell-ImageView-Digital-Camera-Binocular/dp/B0001GLF02#HLCXComparisonWidget_feature_div Со оглед на тоа дека има мал капцитет по денешни стандарди: Binocular and digital camera combination with 8x magnification 1.3 megapixel...
На врв Дно