• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра сте ја играле најдолго време?

Spec1

Intern
12 април 2007
12
0
kje se naviknesh de .. ne e problem toa, inache se sekjavam koga mi ja dadoa max payne 2kata ja igrav 2 dena bez prekin i ja prevrtev
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Winning Eleven. од 9 сабајле до 11 вечерта. видете колку саати се, 14 се ако не се лажам.
 

kole

Intern
15 мај 2007
27
0
Najdolgo vreme sum ja igral The Godfather. Da ne preteram ama mozebi sum igral okolu 9 casa bes prestan.
 

Leon Kennedy

Intern
1 јуни 2007
7
0
Vo eden interval najdolgo vreme sto sum ja igral poradi toa sto nemav vo toj moment Memory card mi bese za playstation igrata " Crash Bandicoot3" okolu 30-34 chasa :D :D

A onaka najdolga igra sto sum ja igral voopsto dosega "Final Fantasy X" nad 90 chasa! lol..
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Дефинитивно FIFA 06 беше играта која ме остави најдолго пред монитор.
Се сеќавам дека кога излезе веднаш ја зедов и кога и седнав да ја играм не станав од пред монитор цели 14 часа - изиграв неколку сезони одеднаш, но не беше само тоа, дневно минимум играв по околу 7-8 часа. Али трудот се исплатеше ... бев дефинитивно најдобар во тоа време за FIFA 06, а моментално сум и за FIFA 07.

Барем така јас мислам.
 

winnybt

Intern
5 јуни 2007
23
0
hmmm...pa so znam aaaa da da od 09:00H do 23:00 igrav na togas mnogu popularnata FIFA KOREA JAPAN....ocite mi istekoja...
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Civilisation 3 - po 8-9-10h's cela nedela. I stvarno vremeto mnogu relativno go dozivuvame. Nemi bese jasno kako sum propustil tolku saati bez da gi osetam. Abe um bil toj Einstein!
 

IPCOM

Intern
30 јули 2007
3
0
Искрено кажано PES5 цели 4 сезони.
или околу 20 часа

Г’зот ми знае
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Red Alert 2 multiplayer не се сеќавам колку време точно ама многу беше (до сабајле)
 

Stanoja

Intern
18 септември 2007
7
0
jas sum ja prevrtuval GTA vice city na edno sednuvanje..:DD
И јас исто! Летото коај излезе, за една недела ја свртев 18 пати.
Инаку најмногу сум останал на Dungeon Siege II, околу 30 саата.
фатив првиот ден кј 13 саат, до третиот ден сабајле до 4. Али ја свртев 2 пута(на 2 дификулти).
на Диабло имам поминато од когај излезе до ден денешен.
на Обливион имам играно 8 сејва по просек 80 саата.
на Titan Quest утепав 160 саата.
тоа ти е....
Играм игре од својата втора година :)
па до сеа.
Можем да се речем гејмер?
 

Zokata

Intern
15 октомври 2007
16
0
Додека го работев Интернет Клубот најпрво почнав да ја играм WOW .. Мојата смена беше од 19 часот до 07 сабајле... И така можеби 2 или 3 месеца... Е после дојде Lineage II е тоа се играше по цели денови .. многу... многу ... многу ... а да не зборувам за OGame , BiteFight ....
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Додека го работев Интернет Клубот најпрво почнав да ја играм WOW .. Мојата смена беше од 19 часот до 07 сабајле... И така можеби 2 или 3 месеца... Е после дојде Lineage II е тоа се играше по цели денови .. многу... многу ... многу ... а да не зборувам за OGame , BiteFight ....
Prvo si igral WOW pa si prestanal zatoa so si videl kako izgleda Lineage II hmmmm..........
 
23 јули 2007
338
8
Na vremeto koga nikoj ne znaese za kompjuteri (mislam na obicni smrtnici) vo dalecnite 80-ti imav eden kompjuter (uste e vo funkcija, ama mastoto mu e vo vizba) Schneider 64 zamislete so GREEN ekran za vremeto mnogu COOL, igravme zatvoreni vo prostorija 2 na 2 i ne izleguvavme po dva dena, ama za igrite ne znam kako se vikaa samo se sekavam deka bea snimeni na kaseti i koga ke ni zaglavese igrata ja mestevme glavicata od rekorderot so edno malo strafcirarce. Ha-Ha
 

MushRoom

Intern
2 октомври 2007
41
1
Na vremeto koga nikoj ne znaese za kompjuteri (mislam na obicni smrtnici) vo dalecnite 80-ti imav eden kompjuter (uste e vo funkcija, ama mastoto mu e vo vizba) Schneider 64 zamislete so GREEN ekran za vremeto mnogu COOL, igravme zatvoreni vo prostorija 2 na 2 i ne izleguvavme po dva dena, ama za igrite ne znam kako se vikaa samo se sekavam deka bea snimeni na kaseti i koga ke ni zaglavese igrata ja mestevme glavicata od rekorderot so edno malo strafcirarce. Ha-Ha
Хехе Schneider is my first baby :) Отекував на Arcanoid, Football Manager и Friday the 13th... која носталгија ме удри... ќе ме расплачеш... :rolleyes:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Комодорето уште ми е живо и работи. Се зезна само касетофонот (ако некој има исправен касетофон, го купувам). Ах носталгија.....

Најдолго играв FarCry (кога се појави) - од 17.20 до 07,45 наредниот ден. Имав ѕвер машина на тестирање, па бидејќи беше петок си ја земав дома на викенд:)) .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,087
Мислења
838,209
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно