• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
807
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Nokia N73
Не успеаф да му израдувам,го немав ни два месеца и мама ми го испра ( долга приказна ) после пијана ноќ.
На телефонот му само фали wifi.
 

Xtreem

Intern
27 август 2008
38
12
Битола
Xtreem's setup  
Processor & Cooler
AMD Athlon X2 240 2.8GHz
Motherboard
Asus M4N68T-M LE V2
Storage
500HDD
PSU
Gembird 400W
RAM
Kingston 2x2GB 1333MHz
Video card
AFOX 5750HD GDDR5 1GB
OS
Windows 7 Ultimate 64bit
Samsung D520
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Iphone 2.0 Одличен е .. И баш сега во моментов почна навала на нов софтвер за него...Серверите паѓаат од download-ирање:D
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,465
3,162
Da prasam, sto e popreporaclivo Nokia 6300 ili Sony Ericsson K530?
Ima nekoj iskustvo so ovie modeli na telefoni.
 

Buzleski

Intern
12 септември 2008
86
1
Nokia 6230i

Od sekogas sum koristel zamo Nokia (simply the best), od prvite so bez zicna natena 3210, pa 3310, 3410, 6110, 6020, i sega koristam Nokia 6230i i imam dopolneto so MMC 512mb. I telefonov e mnogu ama premnogu. E sega imam sansa za poklon da si odberam telefon i toa koj sakam i pak ke bide Nokia ama ovoj pat 6500Slide.


:bravoska::bravoska:
 

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
ATI Radeon™ HD 5570 Graphics - AMD
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
ја си имам samsung c170. Освен радио нема ништо на него али најбољи е. Нема ни јава подршка али на кога му треба тој. У случај да ти испадне тј позади тебе што оди ке ти каже дека ти е паднаја (кој телефон гу има туј привилегију) :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно