1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 2. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  Sagem my411x мој предлог да не земате Sagem.Sagem sucks
  [​IMG]
   
 3. zokiopp

  zokiopp
  Intern

  119
  3
  23 Јуни 2009
 4. nCounTr

  nCounTr
  Intern

  474
  41
  5 Мај 2009
  Користам 2 мобилни и тоа Motorola v547 која е стара уште малку 5 години има направено муабет од 1148 часа за тие години, другиот е самсунг од овие маливе незнам што модел е, но ги даваа на вработените во МЕПСО и нивните фамилии, па искористив прилика и јас да земам еден и месечно се прави муабет од 4-6 часа на тој, а го имам веке повеке од 1,5 години.
   
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
 6. medicinarce

  medicinarce
  Intern

  94
  27
  20 Јули 2008
  Машко
  шуруп мајстор
 7. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  765
  601
  8 Јануари 2008
  Машко
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Користам Sony Ericsson w910i и w995i презадоволен сум и од двата посебно од w995i одличен телефон.
   
 9. Devojkata

  Devojkata
  Redhair Geek

  174
  56
  30 ноември 2008
  студент
  Пред 1 недела го земав ... и незнам дали да се гордеам што го имам... Бидеќи сакајќи Nokia n97 ... Добив NokLa n97 :) ... интересно зар не ...

  [​IMG]
   
 10. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
  i kako se odnesuva telefonot,koci,ima nekoj nedostatok?
  i kolku pari go plati ako ne e tajna?
   
 11. Devojkata

  Devojkata
  Redhair Geek

  174
  56
  30 ноември 2008
  студент
  Хмм кинези ко кинези... Пишува 5 mp камера а уствари е 1 mp ... Интернет нејке да се уклучи, нема WI-Fi... тие недостатоци до сеа ги забележив... А го земав 4500 ден настаро
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,580
  3,516
  11 Декември 2008
  Машко
  фактички не си земал N97 туку кинеско срање со тој изглед, а и скапо си го земал половен...
   
 13. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  ne be ne go zemal skapo ova e od podobrite modeli na NokLa :)) ako veke niso barem izgledot mu stoi hihi:LOL::LOL:
   
 14. Devojkata

  Devojkata
  Redhair Geek

  174
  56
  30 ноември 2008
  студент
  Сите со тие зборови ме тешат... Дека е од подобрите верзија на NokLa... За изглед не се жалам ама :plachko2: .... тоа е
   
 15. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  abe koristi go so ti e gajle ako ne staj go u oglas za ista cena:D nekoj ke go zeme:p a toa so vikas na staro nema vrska, obicno ne gi koristat mn ili samo ke odlepat nalepnici zavisi kolku se zaebale prethodno so telefonceto i go preprodavaat za ista cena poso gleav za 70e mislam so 24h garancija gi ima istive :LOL::LOL:
   
 16. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  У моментов имам 2:

  HTC P4550
  [​IMG]

  Motorola C200
  [​IMG]
   
 17. AndrejGagale

  AndrejGagale
  Gaining Experience

  525
  64
  12 Април 2009
  Машко
  Моментално имам два и тоа:

  Sony Ericsson K750i
  [​IMG]

  Nokia 5800 XpressMusic
  [​IMG]
   
 18. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
 19. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  HTC Hero, od pred nekolku dena
   
 20. dare-dare

  dare-dare
  Intern

  4
  0
  28 ноември 2009
  Јас имам samsung J700 ама не сум многу задоволен а го имам 10 месеци па на година ке го менам:D
   
 21. medicinarce

  medicinarce
  Intern

  94
  27
  20 Јули 2008
  Машко
  шуруп мајстор
 22. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
 23. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 24. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  253
  98
  5 Јуни 2007
  Машко
 25. ficosmile

  ficosmile
  Intern

  21
  17
  23 Јануари 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...