1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Ismet
Последна активност:
18 Декември 2008
Зачленет:
7 Април 2007
Мислења:
250
Допаѓања:
4
Поени од трофеи:
0

Ги следи 2

 1. D
 2. S

Следачи 3

Роденден:
6 Септември 1987 (Возраст: 32)

Сподели

Ismet

Intern, 32

Ismet последен пат беше виден (како):
18 Декември 2008
  1. NikolaVendetta
   NikolaVendetta
   Браво за туториал на форумот за Mac OS X Tiger, Која дистрибуција да симнам да инсталирам и јас ... но сакам да инсталирам Snow Leopard дали има нешто сменето во инсталацијата и дали ке работи на MSI CX600
   Intel Dual Core 2.0 1mb cache
   4gb ram ddr2
   Ati Radeon 4330 512mb ddr2

   и ако моше да ми пратиш линк, да не симнувам некои глупости... :/ Фала однапред :)
  2. Goroner
   Goroner
   Zdravo, jas sakav da prasam vo vrska so mac os za pc.
   Pa ovaka imam mac os x leopard od iatkos 10.5.4, i go instalirav mi zavrsi uspesno instalacijata posle nekolku pati neuspesno podiganje na diskot , najverojatno mojod dvd-citac ne cita kako sto treba , ok ne e bitno , uspeav da go instaliram posle toa barase restart , go restartirav i probav da se logiram vo mac os i na toj loading screenot so jabukata mi vlece malce podolgo i togas mi se pojavuva edno krugce so precrtana kosa linija , i prasuvav po forumite na x86 project , nekoj mi vikaat treba od ide vo ahci da menjas ova ona ja nemozev toa da go najdam vo biosot , i neznaev kako da go smenam a i se plasev da ne izgubam stvari od HD posle toa ama ne e bitno ne go ni najdov kako da go smenam , e sega te prasuvam dali znaes sto moze da e toa sto neke da mi go loadira mac-ot ,configuracijata mi e dobra i na mirc prasav luge od forumot na x86 project .. eve mi ja confg:

   intel sse2/sse3 p4 3.2gHz , 160gb HDD , 256mb nvidia geforce 6600 , maticna epox neznam sea tocno koj model ama ok e i taa mi kazaa , cip :south:Intel 82801FR ICH6R
   north: Intel Grantsdale i915P

   i sve bi trebalo da e ok a neke pa da go loadira

   eve staviv video na youtube da vidis : http://www.youtube.com/watch?v=63-3QmRHlQg toa e toa sto go gledam posle uspesno instaliran mac os x leopard iatkos 10.5.4
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Роденден:
  6 Септември 1987 (Возраст: 32)

  Потпис

  RootStorm