• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,268
326
Sony Erricson K310i навистина закон телефонче, све е најбоље само да имаше блиц камерата... а инаку све друго е закон:D
 

BoXeR

Intern
14 мај 2008
58
0
jas koristam Nokia 31 10 clasic i mn sum zadovolen. Ima dobra kamera. plus i memoriska iam od 1 GB!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Sony Erricson K310i навистина закон телефонче, све е најбоље само да имаше блиц камерата... а инаку све друго е закон:D
да и још едно 100 тина мега меморија и едно 2-3mpx камера :)

не се салам и јас сум го користел доста време закон е
ми се поквари џојстикот па ме мрзи да го однесам на мајстот да го смени
но планирам овие денови
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,080
502
Sendo X, ако некој од вас има слушнато за него :D
Има Symbian, Bluetouth, MP3, Video, Camera + Video VGA, 512 mb картичка... :D Има исти опции со NOKIA 6600, али сепак NOKIA си е NOKIA. (иако коплетниот software е од NOKIA :D) Го имам веќе две години, скоро 200 часа разговор и некако уште се бори, сака да живее, иако цела маска му е деформирана :plachko2:
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Nokia 5310

2 giga karticka
2 megapikselna kamera bez blic :ua:
baterija 4-5 dena zavisi od cackanje ....

 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Јас користам NOKIA 3230 и многу сум задоволен ...офлајн топик ...
"Тракилаки" како ги аплоудирате вака сликите со оваа големина...???


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Samsung D900

*3.15 мегапикселна камера со блиц, батерија до 5-6 дена во нормална употреба (да не играш многу игри и слушаш музика)

*1GB мемориска картичка
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,515
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно