• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
946
779
1. Цената во USA е без данок

2. Цената која ја навија Apple е за преку провајдер, не за отклучен модел, за тој треба + 30-на евра.

3. Фактични иПхоне 12 не го очекувајте под 850-900 во скоро време.

БТЊ иПхоне стана новиот Samsung, хардкор процесирање и пеглање на шум.....пластелини летаат.

Го има во Ледиком 67000 :)


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,600
28,413
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Зборам за стабилизирана цена
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,099
1,549
12 Про - 1.499 евра ледиком хахаха
11 Pro со денешава цена сега е многу добар bang for the buck. Добиваш скоро идентичен телефон како и 12 Про за многу помали пари и плус имаш слушалки и пуњач со таа помала цена. 12 Про ќе го купи само некој што незнае што да прави со парите.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,397
1,373
Drachevo
Зошто апле е најголемото зло и мора да го снема за доброто на сите

 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,600
28,413
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Самсунк секогаш препишува од ипхоне, ова е очекувано уште од поодамна.
Уствари обратно е, иПхоне 10 па навака се копии на анадорид уреди.

Сеедно, разочаран сум од камерата на 12-та, ова не доликува на Apple, ПЛАСТЕЛИН!

Кликнете на сликава уште повеќе се приметува,

Screenshot_33.jpg
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,066
2,565
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,230
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,407
3,921
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Уствари обратно е, иПхоне 10 па навака се копии на анадорид уреди.

Сеедно, разочаран сум од камерата на 12-та, ова не доликува на Apple, ПЛАСТЕЛИН!

Кликнете на сликава уште повеќе се приметува,

Погледнете го атачментот 92807
Не знам што ти е чудно, уште од iPhone 6 Plus и апдејт веројатно на iOS 8/9 почнаа со ваквко процесирање, мене искрено на живци ми оди.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,600
28,413
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не знам што ти е чудно, уште од iPhone 6 Plus и апдејт веројатно на iOS 8/9 почнаа со ваквко процесирање, мене искрено на живци ми оди.
Имав иПхоне 11, не беше вака 100%
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,600
28,413
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
357
360
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
641
557
Bitola
Почнаа пополека цените да паѓаат пример во Ледиком - 12 64ГБ - 890 евра, се двоумам дали да го продам 11 и да земам 12
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
641
557
Bitola
Дали од ледиком ајфониве имаат важечка гаранција во Istyle?
Зависи...пример за 12ката наведиле дека има 12 месеци интернационална гаранција и таа важи сегде а пример експонатите немаат освен еден лист хартија од нивна страна кој важи 3-6 месеци само кај нив
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,600
28,413
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,709
Мислења
830,969
Членови
28,700
Најнов член
Ahil123
На врв Дно