1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
ivan88
Последна активност:
5 Април 2020 во 18:32
Зачленет:
22 Февруари 2012
Мислења:
310
Допаѓања:
313
Поени од трофеи:
205

Ги следи 3

Следачи 1

Пол:
Машко

Сподели

ivan88

Gaining Experience, Машко

ivan88 последен пат беше виден (како):
[Преку Tapatalk] Учествува во порака, 5 Април 2020 во 18:32
  1. На профилот на ivan88 сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
  Storage:
  Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
  PSU:
  Deep Cool DA500-M Aurora 500w
  RAM:
  Kingston Fury Red Series 8G
  Case:
  Deep Cool Tesseract SW White
  Mouse:
  Gigabyte Eco 600
  Audio:
  LLogitech x530
  Monitor:
  Dell S2240L
  Keyboard:
  Apple Wireless Keyboard
  Motherboard:
  Gigabyte GA-Z97 HD3
  OS:
  Mac OSX Yosemite| Windows 7

  Потпис

  Desktop: Gigabyte GA-Z97 HD3| Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400| Kingston Fury Red Series 8G| Deep Cool DA500-M Aurora| Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB| Deep Cool Tesseract SW White| Dell S2240L| Apple Wireless Keyboard| Gigabyte Eco 600| Mac OSX Yosemite| Windows 10| HTPC: GA-N3050N-D2P| Intel® Celeron™ J1900| Kingston 4GB DDR3 1600Mhz| Patriot Inferno 2.5" 60GB | WD Purple 3TB| Windows 7 Pro| Laptop: Dell E5550| Intel® Core™ i5-5200U| 8GB RAM| Intel® HD Graphics 5500| Macbook White (late 2009)| iPad 2 16gb + cellular | Samsung Tab4 SMT230| iPhone X | Microsoft Lumia 640|