1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 Ограничен интернет

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од imortel, 11 Декември 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  Ако нема техничка можност за поголема брзина, Tелеком ќе обезбеди до 60 Mbps / 10 Mbps.
  Ова го проверуваат пред да ја постават конекцијата, или отпосле, откако ќе потпишеш договор (што значи автоматки се согласуваш на помалата брзина)?
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  ма кај мене не ни до 60 прашав
   
 3. dipetar

  dipetar
  Intern

  130
  49
  1 Мај 2019
  За сите со „неограничен“ интернет..
  На оваа веб страна:
  https://www.a1.mk/documents/20126/518027/Opshti-uslovi-na-koristenje.pdf
  стојат посебните услови на користење кои А1 не ги дава на увид при потпишување на договор.

  Имено, ако отворите (страна 36), стои вака:

  3. Посебни услови за користење на Повластени Услуги
  Ќе се смета дека Претплатникот го злоупотребил користењето на Повластените Услуги доколку во текот на еден месечен период се исполнети некои од подолу наведените услови по тип на услуга:
  Услови применливи за услугата – пренос на податоци (интернет на фиксна локација),
  доколку е исполнет следниот услов:
  Вкупно реализиран интернет сообраќај (вкупно download/upload т.е. вкупно преземен/предаден сообраќај) во тек на ист пресметковен период е повеќе од 500GB.
   
  Последна промена: 10 Јуни 2020
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
 5. dipetar

  dipetar
  Intern

  130
  49
  1 Мај 2019
  Јас се извинувам, ако е веќе ставено.
  Гледав мојот договор и после видов условите на сајт, ама не најдов на колку намалуваат брзина и дали намалуваат. Зборам за официјален документ.
  --- Споени мислења, 10 Јуни 2020 ---
  Ништо не им е ажурирано на OnDemand услугата.
   
 6. Bamboozled

  Bamboozled
  Intern

  3
  0
  6 Јуни 2020
  Машко
  Некој од Охрид искуство со А1 пакетот 50/3 или оптички од инфел? Може и предлог за други пакети.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  ова бракава ке зголемат ли лимит и еб.м тоа преварантската фирма
   
 8. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,398
  3,117
  4 Септември 2008
  Ако пишуваш на темава по еден пост за тоа барем еднаш неделно, мислам дека ќе зголемат.
   
  На dipetar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  839
  12 Април 2013
  Машко
  Не, него може правел некој нов договор со а1 може има некоја новост.
  Не се прај шенка колозова
   
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  766
  1,232
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ма ја викам секој ден сите да им се жалиме на support за тоа - да ги убиеме A1 со замарање.
   
  На Lokvan и Ts011 им се допаѓа ова.
 11. dipetar

  dipetar
  Intern

  130
  49
  1 Мај 2019
  Им викам на А1 да си ја средат видеотеката HBO OnDemand.

  Како решение ми даваат HboGo за кое морам да си трошам интернет.

  Не знам дали ме тролаат или се сериозни
  --- Споени мислења, 17 Јуни 2020 ---
  Јас сум за
   
 12. krema

  krema
  Professor

  11,065
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Напрајте една анкета за да се собереме и да ги удреме некој ден на хотлајн.
   
  Ts011, TexasUS и на Lokvan им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...