Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

проценка

 1. Miki98

  Predator helios 18 Проценка

  Здраво ит другари Ќе барам од вас ако може проценка на овај лаптоп...
 2. SapunK

  ASUS TUF Gaming FX506L

  SapunK додаде нов оглас: ASUS TUF Gaming FX506L - Проценка Видете го целиот оглас...
 3. Нема Слика

  Проценка на Ryzen 5 5650g

  Здраво, имам Ryzen 5650g со некористен stock кулер (со фабричка термалната паста), кој сакам да го заменам за нешто појако. Ве молам за проценка, користен ми е околу 2 години со Wraith Prism, во добро куќиште со добар airflow. Благодарам.
 4. Проценка PC, Монитор, тастатура итн, SETUP

  Проценка PC, Монитор, тастатура итн, SETUP

  Дечки ако можете проценка за компјутеров, цел сетап е освен слушалки и биро
 5. Нема Слика

  Проценка на делови

  Би ве замолил за проценка на следниве делови, секое мислење би било добредојдено. MB - Asus Strix Z390E- Gaming CPU - i7 8700K RAM - CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Деловите се користени во конфигурација нешто повеќе од 3 години. Без никаков дефект или маани. Благодарам!
 6. Нема Слика

  ASUS Cerberus GeForce® GTX 1050 Ti OC Edition 4GB GDDR5 Проценка

  Ако може проценка за ASUS Cerberus GeForce® GTX 1050 Ti OC Edition 4GB GDDR5. Не е копана, користена е за веб и графички дизајн. https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/cerberus/cerberus-gtx1050ti-o4g/
 7. Порценка Tenda Wireless AC23 5Ghz

  Порценка Tenda Wireless AC23 5Ghz

  Здраво ит другари сакам да го сменам рутерот на wifi6 заради тоа,може ли некоја проценка да направите на рутерот Купен во 2022-11-14 од Анхоч. https://anhoch.com/product/599869350/tenda-wireless-ac-smart-dual-band-gigabit-router-2100mbps-ac23-w7-antennas https://www.tendacn.com/product/ac23.html
 8. Нема Слика

  1х Lenovo ThinkPad P17 G1 и 2х Lenovo X1 Carbon 8th Gen

  Здраво дечки, ми треба проценка за следниве два лаптопи, па ако одговара одат на продажба. 1. Lenovo ThinkPad P17 G1 Processor 1x Intel Core i7-10875H vPro Processor(Core i7-10875H vPro) Memory 2x 32GB DRR4 3200 Operating System Windows 10 Pro...
 9. aleks989

  Проценка на делови за PC

  aleks989 додаде нов оглас: Проценка на делови за PC - Проценка Видете го целиот оглас...
 10. nashio

  Seagate IronWolf Pro ST8000NE001

  nashio додаде нов оглас: Seagate IronWolf Pro ST8000NE001 8TB - Проценка Видете го целиот оглас...
 11. Seagate IronWolf Pro ST8000NE001

  Seagate IronWolf Pro ST8000NE001

  Купен е на форумот, преминувам на NAS па ќе земам повеќе Exos - сакам да се сите исти дискови, затоа и го продавам. Нема проблеми, функционира одлично . (мислам дека има сеуште гаранција кај @BESKO, ама да рачунаме дека нема гаранција)
 12. Нема Слика

  Проценка на цела конфигурација - i7 4790 / H97 / GTX970 / 32GB

  Здраво дечки, ве молам за проценка на конфигурацијава. Поради склапање нова, старата ќе иде на продажба. Нема да се дели на делови, ќе иде топтан или може посебно куќиште, посебно мониторот. Купена (и склопена) од ДД на времето, нема веќе гаранции но се е буквално како ново. Спецификации: CPU...
 13. GTX 1080Ti 11GB

  GTX 1080Ti 11GB

  Здраво, барам проценка на графичка MSI 1080 Ti купена од форумов пред 2 години во одлична состојба.
 14. CPU i5-4690 3.50GHZ + Asus H81+Plus

  CPU i5-4690 3.50GHZ + Asus H81+Plus

  Колку пари би можел да ги продадам деловиве? Ќе одат надвор од форум, па ниту да ме ограбат, ниту да ограбам е работава.(60-40) :LOL: I5-4690 Asus H81 Plus rev. 1.03 (не можам точен линк да најдам за матичнава)
 15. Нема Слика

  Проценка на делови

  Здраво дечки дали може да ми помогнете со проценка за деловиве Матична: ASUS TUF GRYPHON Z87 LGA 1150 CPU: Intel i5-4570 3,2ghz GPU: ASUS R9 280X 3GB DDR5 RAM: Kingston HyperX 2x4gb 1600mhz DDR3 Куќиште: Cooler Master HAF 922 (еве како изгледа)
 16. Crucial Vengeance PRO - 64GB DDR4 3200Mhz

  Crucial Vengeance PRO - 64GB DDR4 3200Mhz

  Ми треба проценка за меморииве. Едниот модул покажува грешки во Memtest86 и знаеше да направи Blue Screen понекогаш.
 17. comakot

  Проценка XFX RX 580 GTS 8GB

  Ако можи некоја проценка моментално не е за продажба само ми треба проценка, благодарам однапред. Купена од член тука пред долго време (кога беа 6к на времето), копана но откако ја зедов користена за гејминг и фолдинг.
 18. Miki98

  Проценка пц делови и лаптоп

  здраво ит другари барам проценка на сите делови и лаптоп,бидејќи сакам да земам нова генерација лаптоп или пц. Овие сите делови ги планирав за мајнинг,но не испадна ништо од тоа. матична: B360F Pro Msi (купена од америка) https://www.msi.com/Motherboard/B360-F-PRO.html ssd: SU650 Psu: EVGA G2...
 19. KalEl

  Продадено Huawei Mate 20 lite

  Здраво ме интересира колку би можел да го продадам телефонов, телефонот е како нов без гребка, моментално немам слики бидејќи имам на него ставено маска која повеќе изгледа како тенк и и заштитно стакло од 5 слоја во вредност од 300 денари, имам уште 1 неотворена маска отпорна на удари и...
 20. Zippo

  Ориентациона проценка за лаптоп

  Ми треба проценка за Lenovo ThinkPad T460s: Core i7-6600U (2C, 2.6 / 3.4GHz, 4MB) 14" FHD (1920x1080) IPS 256GB SSD M.2 Opal2 4GB Soldered + 4GB DIMM 3-cell (23Wh) + 3-cell (26Wh) Windows 10 DG Windows 7 Pro 64 Козметички е во добра состојба. Ми го нудат, би било супер да знам колку да им...
На врв Дно