Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
kikomir

Проценка на цела конфигурација - i7 4790 / H97 / GTX970 / 32GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Здраво дечки, ве молам за проценка на конфигурацијава. Поради склапање нова, старата ќе иде на продажба. Нема да се дели на делови, ќе иде топтан или може посебно куќиште, посебно мониторот. Купена (и склопена) од ДД на времето, нема веќе гаранции но се е буквално како ново.

Спецификации:

CPU: i7 4790 (non-K)
GPU: Gigabyte GeForce GTX 970 4GB WINDFORCE OC
MB: Gigabyte H97-HD3
RAM: 4x8 GB DDR3 1866 MHz CL10 Kingston HyperX Fury Black
HDD: 3.5" 1TB Western Digital Caviar Blue 7200 RPM WD10EZEX
SSD: 2.5" Samsung 850EVO 120GB SATA3
Case: Cooler Master Storm Enforcer
PSU: Cooler Master GM series, 650W 80+ Bronze Modular
Monitor: Dell Ultrasharp 27" Black

Информации

Автор
kikomir
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
131
На врв Дно