1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
dramallama
Последна активност:
29 oктомври 2019
Зачленет:
24 Јануари 2013
Мислења:
366
Допаѓања:
259
Поени од трофеи:
205

Следачи 3

Пол:
Машко

Сподели

dramallama

Gaining Experience, Машко

dramallama последен пат беше виден (како):
29 oктомври 2019
  1. gOJDO
   gOJDO
   Dobri se kopcinjata. Nekogas pravam greski zatoa sto se malku povisoki. inaku za kucanje se top. na blek imam kucano, ama odamna, nemozam da napravam direktna sporedba, znam deka se potvrdi i poveke se oseka "klik"-ot, t.e. momentot koga tasterot ke otkuca.
   1. dramallama
    dramallama
    Тоа, за куцање највише прашував (пошто не ми е проблем да играм на било какви копчиња, не сум до толку профи а у). Те прашав највише ради тоа шо тој у Сет, кога прашував за К90 (или за К60 беше, не ми текнува), ме „уплаши“ дека збор не можеш да погодиш точно на Корсерите, од што биле меки копчињата, па ми ја предложи Тригерот на Кулер Мастер (со чери блек нели). Ок друже, фала на одговор како и да е.
    11 Април 2013
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5-3470 with stock cooler
  Storage:
  Samsung 850 EVO 250GB + Samsung Spinpoint F3 1TB
  PSU:
  Cooler Master Silent Pro M 500W
  RAM:
  2x4GB Kingston HyperX Genesis
  VGA:
  Gigabyte GTX 650Ti 2GB
  Case:
  Fractal Design Define R5 White Windowed
  Mouse:
  Steelseries Sensei Raw (Rubberized)
  Audio:
  ASUS Xonar D1 + Sennheiser HD439
  Monitor:
  Samsung SyncMaster P2370
  Keyboard:
  Cooler Master Quickfire TK (Cherry MX Red)
  Motherboard:
  Gigabyte Z77-DS3H
  OS:
  Windows 7 Ultimate 64-bit

  Потпис

  CPU: Core i5-3470 // MB: Gigabyte Z77-DS3H // RAM: 2x4GB Kingston HyperX Genesis // VGA: Gigabyte GTX650Ti 2GB // PSU: Cooler Master Silent Pro M 500W // Storage: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung Spinpoint F3 1TB // Audio: ASUS Xonar D1 + Sennheiser HD439 // Case: Fractal Design Define R5 White Windowed // Monitor: Samsung SyncMaster P2370 // Mouse: Steelseries Sensei Raw // Keyboard: Cooler Master Quickfire TK (Cherry MX Red) // OS: Windows 10 Pro 64-bit