1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  Позитивно изненаден од Самсунг. Имаат уште многу фурни леб дури да стигнат до Apple ниво на софтверска ажурност, ама сепак браво. Инаку се работи за S10+ купен од Ледиком, со XSG firmware кој не беше дел од бетата.

  [​IMG]
   
  На mdeni, The Geek Boy, mrmarko4fun и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  636
  258
  9 Август 2018
  Машко
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  636
  258
  9 Август 2018
  Машко
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Samsung Galaxy S11+ to sport a 5,000 mAh battery


  giphy (25).gif
   
  На The Geek Boy, Скоти, Маша и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,046
  417
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  No, max 200 ќе биде.
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,311
  6,429
  27 Март 2014
  S11 на Geekbench. Првични тестови.

  [​IMG]
   
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  636
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Му стигна на некои декемврискиот апдејт на A50?
  Јас на Телеком сеуште немам добиено апдејт. Вака обично рано доаѓаа. Минатиот месец кога се багна fingerprint - от 2 апдејта во 1 месец ми стигнаа. Лудилооо, ама па приметувам доста иронично викаат со секој апдејт се подобрувал fingerprint - от, а пинци варени. Се полошо и се полошо. Дојде до тој степен и скрос да се расипе fingerprint - от.
  За апдејтот прашувам ако имате добиено, дали е среден проблемот со fingerprint - от.
   
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не му е стигнат никому пошто не е искочен. ASK9 e задњи. А за останатото изгледа до тебе е, до мене, и до ХХХХ други. СамсунК ОнеУИ нема шанси да е баговит . Дај нека го укинат најбоље само да не го "подобруваат" уште .

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  636
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Не кажав ништо за OneUI.
  OneUI си е врв врхунства. Сум рекол јас многу пати, за мене OneUI бил, е и ќе биде најдобриот skin на Android некогаш направен. Него што ме нервира е тоа што заебаа работа со скенерот.
  Еднаш барем асално да го погодеа.
  Има кинески телефони со иста технологија, но 5 пати побрзо се отклучуваат, и со скоро секој втор апдејт се подобрува прецизноста, а кај Samsung е обратно (S и Note класите се исклучок).
   
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Се сложувам со се освен ОнеУИ на буџет варијантиве, на флегшипите е друго.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  709
  704
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дали се исплати 1 год. стар Samsung S9 за 300 еур?
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Зависи од приоритети, начин на употреба, времетрање на употреба, каков уред си имал претходно итн.
   
 15. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  А каква улога игра ова?
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Па ако имал уред со 4000 mAh и некој штедлив процесор, ќе очекува новиот да има уште подобра батерија, или еднаква, а можеби тоа нема да го добие. Можеби ќе очекува подобар дисплеј, а ќе добие полош, можеби ќе очекува одлични звучници а ќе добие сингл звучник.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,474
  12,646
  2 Август 2012
  Машко
  Дали 650 евра е реална цена за S10 на Амазон?

  Иначе цената на Амазон.де се движи од 640 (две години гаранција > селер некаква германска фирма, испорачува Амазон) до 690 (три години гаранција и можност на 5 рати без камата > селер Амазон, испорачува Амазон со 31 ден no ask период за враќање во случај да не си задоволен)
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Кај нас е 570 така да што знам....
   
 19. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,884
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Ок, ова до некаде има смисла, но доколку прашањето беше дали вреди да се купи S9. Во неговиот случај ова не е релевантно, бидејќи прашува дали самиот уред вреди за ХХХ евра.
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Секако е, ако размислувал за други опции според негова потреба, и иде спрема бренд пример, може да се зезне.
   
 21. damil

  damil
  On your way to fame

  709
  704
  2 Јануари 2015
  Машко
  S8 имам, така да ништо не очекувам различно пд сега, само понов уред и посочуван.

  Мојот е со скршено стакло.
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
  Апгрјед реален само камера

  иди на S10
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 23. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,258
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ако е зачуван, и буџетот е толку, онда вреди. Остај ти С10 тоа е скоро дупло од тоа што прашуваш, и тоа на греј маркет.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,778
  4 Септември 2008
 25. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,046
  417
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На Tenny и mdeni им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...