1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Одлични зделки и препораки за хардвер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TATA_MATA, 18 oктомври 2019.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,889
  1,786
  22 oктомври 2012
  Машко
  Да не го има некој, да сподели искуство?
   
 2. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Изгледа уште нема некој кој што го поседува кулерот. Чинам дека локално е најдобро да се набави кулер.
   
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  На MasteR_#0, borcep, Daniel86 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  Pane-G, olikomerc, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Ima site kabli I digitron!

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На GGTT1 и TheMarshal им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Гугл транслатор е користен.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,924
  27,634
  4 Септември 2008
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,754
  2,104
  25 Март 2013
  Машко
  Пишано е погоре, повеќе се исплати ако се нарачаат 2-3 производа заради тоа што цената за шипинг останува иста. Од друга страна, и да е цената 100 евра не знам за напојување кај нас што ги има сите тие карактеристии за таа цена
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,924
  27,634
  4 Септември 2008
  Evga Supernova G3.
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,754
  2,104
  25 Март 2013
  Машко
  Супер. Ако е 100 евра во Нексио и ти треба само тоа купи го од таму. Ако ти излегува математиката за повеќе производи купи од computer universe
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,646
  4,135
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  2000-2500 se kaj nas na forumov polovni :) Toj sto e brz gi zema :)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,754
  2,104
  25 Март 2013
  Машко
  Нека има повеќе опции битно. Да не биде само од 2 продавници да купуваме се.
   
  Psycore, Oktar и на Pane24 им се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,924
  27,634
  4 Септември 2008
  Доставата е на врата, ако да дали се плаќа за истата, и дали данокот/царината се плаќа на лице место, или ти праќаат фактура? како иде?
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,389
  28 oктомври 2008
  Оваа тема треба да се преименува во computer universe fun club...
   
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,764
  11,347
  23 oктомври 2012
  Машко
  Па сеа на врата... јас се симнав на паркинг, да не се малтретира да паркира па да се качува да ме бара, ама тоа сум јас, генерално ок момак. Поштарината ве ќе платена, така да испораката до дома е вклучена во цената што е и логично. Даноик и царина платив на лице место, типчето имаше се спремно од документи и пополнета уплатница, му дадов на него и претпоставувам дека он после ги уплаќа парите... што е ок, освен ако се најдеш во небрано и немаш доволно пари да платиш, ама па генерално ти се јавуваат дента па можеш да се организираш.
   
  На 123456, Nikola Sone, boro1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,924
  27,634
  4 Септември 2008
  Па не мислев буквално на врата де, него дали морам да идам на XX локација, чим е така одлично. Фала ти.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,116
  991
  4 Февруари 2014
  Машко
  123456, Gucci, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  За колку време стигаат од ова ComputerUniverse? И дали на секој PC component данокот е 18%?
   
 19. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,157
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  На TATA_MATA и Rikimaru им се допаѓа ова.
 20. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  chrome_DWs167Ec4O.jpg
  Предобра страна. Најдобра за барање на монитори. Ја користам секојдневно. Имаш 100000000000 филтери (т.е. 84).
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,116
  991
  4 Февруари 2014
  Машко
  3-4 работи дена според мое искуство.
   
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  Данокот в пошта се плаќа?
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 23. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,754
  2,104
  25 Март 2013
  Машко
  За 4-5 дена стигаат
  За данокот на компоненти треба сеуште да важи ова
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  па нели е 5% од кај сега 18?
   
 25. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  Јако ми е што сервери ги третираат со 18 проценти а Home PC со 5 проценти. Кој те спречува да си избериш серверски делови во HomePC build.
   

Сподели

Вчитување...