Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

препорака

 1. N

  Дилема за лаптоп

  https://www.anhoch.com/product/599872672/notebook-hp-pavilion-gaming-i5-10300h8gb512gb-ssdrtx-2060-6gb156-fhd-ipsbacklit-kbwin10 или https://www.neptun.mk/categories/GAMING_LAPTOPI/ASUS-FX506HC-HN002-i5-11400H-8GB-512GB-RTX-3050-4GB Лаптопот ќе се користи за twinmotion, archicad и autocad
 2. N

  Препорака за смартфон

  Веќе 5 години го користам С6 едџ, и иако си врви сеуште супер, имам можност да добијам нов телефон. Па препорачајте ми нешто што има многу добра камера/добра батерија со буџет до 600евра. Благодарам
 3. DarthJe5us

  Општа тема за монитори

  Затоа што гледам има еден куп теми каде што се бараат предлози за монитори, а сакав и јас да отворам една таква тема мислам дека е подобро да се почне нова тема каде што ќе може да се поставуваат вакви прашања. Сакам да купам IPS 144hz монитор ама сега дилемата ми е 1080p или 1440p, таа дилема...
 4. W

  Препорака за лаптоп

  Здраво на сите! Стариот лаптоп ми умре, па сега имам потреба од нов. Разгледував некои понуди во Нептун, Сетек и Анхоч меѓутоа не најдов нешто посебно па сакав да побарам помош од Вас, поискусните. Ми треба лаптоп до околу 20 илјади кој ќе го користам за школо, нешто гејминг не многу нови игри...
 5. TATA_MATA

  Одлични зделки и препораки за хардвер

  Темава е замислена како место за да споделување на хардвер -кој сме го купиле и сакаме да го препорачаме -кој не сме го купиле, но сметаме дека е одлична зделка и сметаме дека на некого ќе му заврши голема работа Конкретно ме инспираше монитор кој го немам купено, но направив истражување и...
 6. Marjan Talevski

  Мислење за Ryzen конфигурација

  Здраво пријатели, треба да склопам budget конфигурација за пријател кој сака да работи примарно AutoCAD, а во иднина сака да учи можеби и 3Ds Max. Цената на конфигурацијата без графичка треба да биде до кај 20тина илјади денари, потоа планирав да му понудам да купи графичка од форумов. Јас...
 7. hemicharot

  Мислење околу конфигурација и помош/предлози

  Здраво! Вака сега, малку backstory пред да поставувам прашања. Имам компјутер кој што ќе полни 10 години во септември, и јас досега немав срце за да го донирам/продадам/тргнам настрана, дека го имам прилично долго време, но сега, дека е јубилеј :) најверојатно ќе купам нова конфигурација. Најдов...
 8. hemicharot

  Помош при избор на графичка

  Ваша препорака за графичка до 10.000 денари, доволно силна за да можам да играм игри од пред 2-3 години (Mirror's Edge Catalyst, Rise of the Tomb Raider) и компатабилна со CMOS BIOS. specs: Google Drive
 9. D

  Спонзорирано IT.mk препорака: Vauron прочистувач на воздух

  Ок, втора рунда... после темава :) Препорачуваме производ: Vauron прочистувач на воздух > Vauron ⋆ IT.mk За прочистувачов на воздух има и рецензија на форумов - Рецензија - Vauron Прочистувач за Воздух
 10. M

  Предлог таблет за гледање филмови

  Предлог таблет само за гледање филмови и серии. Ништо друго. Не ми се битни апликации, игри, тач, ОС и слично. Да има подобар дисплеј, подобра резолуција и солидна батерија. Внатрешната меморија и не е толку битна ако има опција за SD картичка. Отворен сум за предлози од различни цени, ама...
 11. edin.ademovic

  Игра слична на ^

  Ајде да играме една “игра“. Ја ставам под наводници бидејќи со ова ќе си помогнеме еден на друг да најдеме слични игрици на тие што ги сакаме без многу да пребаруваме и со препораки од наши гејмери :) Правилата се едноставни: Пишувам една игра или неколку игри и членот под мене ќе треба да...
На врв Дно