1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Игра слична на ^

Дискусија во форумот 'Игри' започната од edin.ademovic, 29 Април 2016.

 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  500
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
  [​IMG]
  Ајде да играме една “игра“. Ја ставам под наводници бидејќи со ова ќе си помогнеме еден на друг да најдеме слични игрици на тие што ги сакаме без многу да пребаруваме и со препораки од наши гејмери :)

  Правилата се едноставни:
  Пишувам една игра или неколку игри и членот под мене ќе треба да препорача една или повеќе релевантни (слични) на таа/тие што го пишав :) Доколку набројувате повеќе игри, гледајте да бидат слични едни со други во една линија, додека во повеќе линии (со нов ред) да бидат различни. Соодветно, одговорите од членот под мене да бидат исти во однос на линиите.

  Старт:
  Metro Last Light, Far Cry 3, Alien: Isolation <-Слични

  GTA
  Need For Speed: Rivals
  Firewatch
  ^-овие се различни и се во нов ред.
   
 2. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  233
  16 ноември 2011
  Машко
  Please put this in off-topic.

  Regards.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. 386ka
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,373
 2. 386ka
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,500
 3. djgoxy94
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,983
 4. /BRAINIAC\
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,249
 5. Steff_Maja
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  882
Вчитување...

Сподели

Вчитување...