1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.2%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.2%
 3. Не сум задоволен/а

  20.1%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.5%
 1. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,119
  2,379
  19 Јули 2013
  Да де, и наместо да сортираат пратки, ќе губат време да одговараат на мејлови.
   
 2. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Сигурно помалку отколку да им се досаѓа по шалтери.
   
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Треба стрим во живо да пуштат. :oh:
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,119
  2,379
  19 Јули 2013
  Па помалку е, на шалтер ќе го искуца бројот и ќе ти каже каде е. На мејл истото тоа треба да го напише.
  Како и да е, ни на шалтери не треба да се виси непотребно. Сето тоа е баласт што го оптеретува системот.
   
 5. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Кога ќе го искуца бројот ќе ти каже тоа што и ти го гледаш на тракингот на пошта. Ништо повеќе.
  Во скоро сите останати пошти надвор од МК се комуницира по мејл. Не е во ред да им се одзема времето на тие позади во редот со картонче.
  Тоа не значи дека треба да се досаѓа нон стоп. Муабетот беше за пратки кои стојат со статус од 1003 до 1000 а не се препратени до соодветната пошта подолго време.
   
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,119
  2,379
  19 Јули 2013
  Значи заклучивме дека нема потреба да се досаѓа, дал на шалтер, дал на телефон или мејл. Штом е влезена во систем, ќе дојде.
  Со досаѓање нема побрзо да стигне пратката, напротив.
   
 7. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ако од напишаново така заклучи ок.
   
 8. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  545
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
 9. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  442
  299
  9 Февруари 2012
  Машко
 10. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  А чекај, вирусот како се пренесува? Прашувам за другар.
   
  Sliderr, Excalibur и на Deksa им се допаѓа ова.
 11. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  442
  299
  9 Февруари 2012
  Машко
  Most coronaviruses spread the same way other cold-causing viruses do: through infected people coughingand sneezing, by touching an infected person's hands or face, or by touching things such as doorknobs that infected people have touched.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 12. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  621
  634
  15 Септември 2012
  Машко
  Одлично! Поштанските пратки не се наведени...
   
  На Vlecka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  745
  166
  10 Јуни 2007
  Изгледа никој не го прочита линкот што го шернав погоре.

  Едит: во Али темата било, еве го.
  Aliexpress
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со оглед на тоа дека патуваат и по 2 месеца, нема шанси вирусот да преживее од китај до овде. :D
   
  На Nadja, StOrMK, goceiva и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ако се искашлал некој под самолепливата трака при лепење. Инаку нема гајле. Не знам само пораките од селерот дали се безбедни. :)
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас не ги одлепувам пошто ни Чак Норис не може да ги одлепи, така да ги сечам пликоата и евентуалниот вирус под самолепливата трака ќе остане „изолиран“.
  Теорија у пм. :D
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  442
  299
  9 Февруари 2012
  Машко
 18. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ете добри вести :) Удри Мујо у тарабе хеј :D
   
 19. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  866
  3 Март 2018
  имун су ја xD
  Само нека стигнат...
   
 20. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Шала.на страна, мали се шансите дека нема да дојде и кај нас. Само тоа нема да биде од пратките. Мала е веројатноста дека некои од патниците кои влегуваат во нашата земја со авионски летови нема да биде во друштво со некој инфициран со Корона вирус. Не е познато колку трае инкубацијата но сигурно не се јавува температура за неколку часа по инфицирањњто. Така да термалните камери дефинитивно не се за некоја реална дијагностика...
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Реална не, но превентивна дијагностика да.
   
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  866
  3 Март 2018
  кинески е па и вие што сте се уплашиле...
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Тоа и е проблем, не е по стандарди изработен...
   
 24. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  550
  345
  28 ноември 2014
  Машко
  Странава на пошта пак не работи нешто. Ни на 3G ни на домашна мрежа не отвара...
   
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Кај мене отвара ок.
   

Сподели

Вчитување...