1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.3%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.3%
 3. Не сум задоволен/а

  19.8%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.5%
 1. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,190
  7,105
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Имам еден „познајник“ што порача термометар од али го отпакува и во уста го стави... да си измери температура човекот.

  Ако почне да кашла ќе ви кажам :D
   
  На bicikle и Excalibur им се допаѓа ова.
 3. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  Хахахаха
  А шмукал или само на кратко?
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,002
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Отвара и кај мене пошта.
   
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  infracrven ili ko ovie zhivinive ?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,190
  7,105
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Дигитален топломер. Сонда.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  716
  147
  10 Јуни 2007
  Стигна пратката пратена на крај на Октомври. Девојката таму ги носеше пратките држејќи ги со 2 прста за ќош. Језиво :suprised:
   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,302
  4,515
  18 Септември 2013
  Машко
  У пошта да не носат хируршки маски веќе? лол!
   
 9. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  392
  267
  9 Февруари 2012
  Машко
  Ja denes zemav 2 pratki od 30.12.2019 uste ne sum gi orvoril cekam da crkne virusot onaka do kraj ubavo :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На olikomerc и bicikle им се допаѓа ова.
 10. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  За жал не е смешно, стравот е посилен од фактите. Треба некој да ги едуцира за да се тргне тој страв. Секој може по сопствен избор да си зема ракавици и да ги користи, никој нема да му забележи.
  Во реална опасност ќе бидат ако случајно вирусот се појави кај нас. Факт е дека имат секојдневен физички контакт со многу странки.
  Сега за сега опасноста е занемарлива...
   
  На bLaCk AnArChY и Delicon им се допаѓа ова.
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  1003 Кај беше? Одзади делот ?
   
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,583
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Мене ми кажаа дека не може да се контактира со 1003, тоа е крајната/почетната влезно/излезна точка (каде што влегуваат и излегуваат од земјата), можеби на аеродром или на повеќе локации. „Дечко, не работат со странки“.

  Инаку, последниов месец и мене ми стојат долго време на 1003, ама па одеднаш ќе стигнат, а тракингот не е сменет.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  602
  615
  15 Септември 2012
  Машко
  Си играат со новата играчка што има ја дадоа америте... Скенираат. Сакаат да знаат за што ги трошите парите во Кина а не во америка...
   
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,190
  7,105
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На bicikle и StOrMK им се допаѓа ова.
 15. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ти дечко си се збунил нешто, дневната се расклапа.
  Еве нешто поадекватно со фри шипинг.

  #Aliexpress US $7,500.00 | Customized size and color mobile food truck mini bus food trailer food truck for sale
  US $7,500.00 | Customized size and color mobile food truck mini bus food trailer food truck for sale SmartSelect_20200205-145825_AliExpress.jpeg
   
  На Vlecka, PC_GAMER, StOrMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,190
  7,105
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Замисли рамковен работник како го бута чудово низ тоа машината хахаха
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  Како.....со издишани гуми.
   
 18. Heruvin

  Heruvin
  Gaining Experience

  110
  87
  5 ноември 2010
  На Македонски пошти е ова

  upload_2020-2-5_16-58-35.png на официјална страна на Ј.Афричка пошта е ова
  upload_2020-2-5_16-59-41.png каде би била пратката?
   
 19. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ова не е од страницата на Македонска Пошта.
  И колку што гледам пратката ти задржана на царина во Франкфурт. Кога не го оставаш тракинг бројот за да ти помогне некој.
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,002
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ништо алармантно, сеуште е во транзит нарачката.
   
 21. Heruvin

  Heruvin
  Gaining Experience

  110
  87
  5 ноември 2010
  Од Мк,пошта е уште пооскудно,повеќе инфо добиваме од странство,инаку еве ги и овдешните,само ова
  upload_2020-2-5_18-40-36.png
   
 22. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  191
  18 oктомври 2019
  Машко
  Припази на заштитата. Ваљда ќе биде ок... Screenshot_20200205-190208_Track24.jpeg
   
  На Heruvin му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  323
  169
  28 Јуни 2013
  Барав прееска ама не најдов ништо. Кој е најевтин начин за достава на поскапа (~500евра) пратка од Кина? Една идеја ми беше да ја ship-нам до Германија, да отидам до таму да ја земам и да ја донесам. Или да ја пуштат по автобус.

  Се работи за 10 исти ствари, секое по 50 евра, така да опција е и едно по едно (евентуално и на различни адреси) да се нарачаат, ама само нагаѓам.

  Зошто брзината не е голем фактор, можеби и со брод до Солун е опција?
   
 24. krema

  krema
  Professor

  10,002
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Напрај преписка со продавачот, можеби ќе најдете солуција за шипинг што ти одговара.
   
  На Vlecka му/ѝ се допаѓа ова.
 25. JezuzNoChil

  JezuzNoChil
  Intern

  16
  8
  9 Јануари 2019
  Пратено по paket international ке ме рекетираат од DHL за 100евра пратка?

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...