1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.9%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  38.6%
 3. Не сум задоволен/а

  19.7%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.8%
 1. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  222
  126
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Сеа проверив пo oваа цена што им е сега сум го купил за 0,81 поевтино :S

  A имав уште една пратка порачана пред нова година со China Ordinary Small Packet Plus - free shipping и стигната е
   
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ние за волкот, волкот во пошта. Се појави прееска.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  11,050
  10,548
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега кафана :)
   
  bicikle, Excalibur и на StOrMK им се допаѓа ова.
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Исто. Ако стигне во Скопје после 2 часот, ден плус.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  А колку барате за посредуење за добивање Штипско државјанство?
   
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Цената е секој трет збор да ти биде ева.
  @krema , да рентаме постал бокс кај мене или тебе за дечките од форумот?
   
  Harrabed, krema и на Excalibur им се допаѓа ова.
 7. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Кај мене почнаа од пошта и со смс да известуваат за подигнување на пратка,освен ако поштарите не го прават тоа на своја рака. :)
   
  На goceiva и bicikle им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  11,050
  10,548
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може :)
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,658
  4,109
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Кај мене после долго време почна поштар да ми ги носе пратките без да идам до пошта. Секогаш кога го гледам со пратката си ги тријам очите за да се уверам да не е сон.
   
 10. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Значи Асимилација во старт. :)
   
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018

  • Од кај рече дека си?
   
 12. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ехеее мене и по Вајбер ме известувале, СМС, повик. :D
   
 13. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Битола.
  Озбилен сум. :)
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  @Luxell И јас сум озбилен.
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Абе остајте Поштари, СМС, Вајбер. Го вика ли некој комшиката дека му стигнала пратка а?
   
  На Vlecka и Антониј.К им се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  Ја мисла сите ќе бидиме посреќнио да добиваме смс. А и дур носи картончиња сигурно побрзо ќе напише смс, или да се јави. Ако има м0ѓуќност.
   
  it_boy, StOrMK и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 17. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  116
  102
  27 Април 2016
  Машко
  до сега две пратки ми имаат стигнато, за двете прво ме повика по телефон да си ги подигнам а потоа се предомисли и ми ги донесе до дома, пошта во населба Ченто.
   
 18. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  И ти почна Милки да му купуваш ? :confused:
   
 19. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Мене ми стигаат сите пратки, пред околу 1 година изгледа го сменија поштарот, секогаш кога ми носи пратка ми пишува на Viber и ми кажува кај ја оставил Ептен е топ дечкото.

  Само најбитната пратка, mounting kit-от за Noctua-та го чекам 4 недели А обично стигнува за една недела.

  И како за беља, Noctua испраќаат без тракинг бројче, што значи веројатно нема да стигне воопшто...

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  11,050
  10,548
  24 Јуни 2009
  Машко
  Биди малку трпелив, ќе стигне.
   
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,617
  7,679
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мојот веќе не носи пратки. Само картончиња. Изгледа не му се исплатеше бакшишот.
   
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  па си му давал само ти бакшиш изгледа...
   
  На ARMac и barneymk им се допаѓа ова.
 23. lightstalker

  lightstalker
  Intern

  2
  0
  12 Февруари 2020
  Женско
  Здраво, дали некој би можел да ми каже што значат назнаките на сликата? Се работи за пратка за која вчера констатираа дека недостасува фактура и откако им ја пратив фактурата, сега го има статусот од сликата. Инаку пратката чини околу 60 евра, но како што знам пратки до 90 евра се ослободени од царина и затоа ме збунува зошто се уште е таму. Знам дека подлежи на ДДВ, но се плашам да не ми наложат да плаќам царина. Capture.JPG
   
 24. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Нема да платиш царина, може ддв и 185 денари за проверка само. Инаку, на царина ти е задржана чисто ради рутинска проверка, спавај мирно.
   
  На lightstalker му/ѝ се допаѓа ова.
 25. lightstalker

  lightstalker
  Intern

  2
  0
  12 Февруари 2020
  Женско
  Благодарам!
   

Сподели

Вчитување...