1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ми ја препорачувате?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од viksa, 21 Март 2010.

Fifa 2010 или PES 2010 ?

 1. Fifa 2010

  4 глас/а
  15.4%
 2. PES 2010

  22 глас/а
  84.6%
 1. viksa

  viksa
  Intern

  86
  1
  8 Февруари 2009
  Се работи за Fifa 2010 и PES 2010. Која од овие две вие сметате дека е глобално подобра? :D
   
 2. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Вака бидејки не сум по спортските игри многу,ама како што барем ги имам видено и двете игри мислам дека PES 2010 е подобра од Фифа 2010, бидејки доколку ја имаш пробано PES ке забележиш неколку позитивни разлики кои што ги нема во Фифата. Самата реалност е тоа што ја краси оваа игра за разлика од фифа која што е малку повеќе вештачка односно некои работи не се ни приближно еднакви при норамлното играње на фудбал. Одлучи и пробај сам.:rolleyes:
   
 3. gligorr

  gligorr
  Intern

  29
  5
  24 Јануари 2010
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Конами од секогаш имале подобри игри од EA во поглед на гејмплеј.
  Но годинава PES2010 не е најдобар избор доколку ја играш на компјутер. Одлична е само на PS2/PS3.
  ФИФА2010 не сум ја пробал но според трејлерчињата изгледаше примамливо.
   
 5. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  I jas sum za Pes '10. Mnogu podobra i porealna od FIFA. Spored mene PES. Pozdrav
   
 6. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,832
  820
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Поставив анкета на темава за поголема прегледност.

  Па.. Гласајте..
   
 7. MACEDON 1986

  MACEDON 1986
  Intern

  60
  0
  29 Јули 2009
  PES 2010 ДЕФИНИТИВНО!!!!!!! пореална и подобра од фифа
   
 8. Јован

  Јован
  Intern

  253
  10
  20 Април 2010
 9. ChemicalAngel

  ChemicalAngel
  Gaining Experience

  788
  205
  24 ноември 2008
  PES на времето верзија 1 ми се чини, беше популарно наречена јапонскиот фудбал и мислам дека усте и е останато името. Една работа што ја дели веќе со години наназад е реалноста, значи за постарите верзии на FIFA, на пример 2000 можеш лесно да дадеш 15-20 голови без некоја голема мака додека во ПЕС тоа е многу тешко дури и во најниското ниво. Така да јапонскиот фудбал е игрица за да ја играш ако сакаш фудбал да играш.
   
 10. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  PES 2010
  единствено нешто шо не ми се допаѓа кај играта е тоа што се ставаат многу голови,мн лесно се постигнива гол,шутни од 25-30 метра топката ракета влегва в гол.Исто така голманите мн ја одбиваат топката.Се друго е супер посебно графиката,најдобра досега.
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,389
  948
  8 Декември 2009
  Јас пак сум за Фифа10. Отсекогаш сум ја играл и некако ПЕС-от ми е чуден во споредба со Фифата,однесувањето на играчите е некако многу нереално,додека во Фифата има реакција за се: офсајд,фаул и слично. Исто така во ПЕС многу лесно се даваат голови како што кажа EA_Alien, и многу лесно се прават фаули.
   
 12. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
  Ако прашуваш за компјутер, Пес. Ако е за next-gen конзола, Фифа.
   
 13. Јован

  Јован
  Intern

  253
  10
  20 Април 2010
  Па се постигнуваат многу голови ако сте ставиле на Бегинер стави на Про па дај гол да те видам Фифа е наместена одма на Про додека Пес на Регулар затоа ви е полесна ПЕС 10
   
 14. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Наместено е на најјако,а иначе јас зборав за игра еден против друг не против компјутерот.
   
 15. Јован

  Јован
  Intern

  253
  10
  20 Април 2010
  Ххехех ти си играл со некое мало детенце па лесно ти било иначе ние играме против против па повеке од 3 гола тешко даваме .
   
 16. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  97
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
 17. goxymaxy

  goxymaxy
  Intern

  155
  9
  17 Јуни 2010
  За телефон (Symbian) ти ја препорачувам ФИФА али онаа во 3Д што е.
  За комплутер, ПЕС.
  За нинтендо, супер маријо
  :LOL:
   
Слични теми
 1. A^1^T^E^A^M
  Одговори:
  94
  Прегледи:
  10,449
 2. KIKO_ivanovski
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  6,330
 3. Bocki
  Одговори:
  109
  Прегледи:
  12,735
 4. AlexM
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,254
 5. HijackHacker
  Одговори:
  129
  Прегледи:
  12,505
Вчитување...

Сподели

Вчитување...