1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered,играва е предобра :)
   
 2. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Точно.Грешка у брзање,се извинувам
   
  На Avid и TheMarshal им се допаѓа ова.
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  50 саати ко ништо поминуваат. Assassin's Creed Odyssey последната верзија има 160+ саати игра. поминати ми се 80 саати мене уште толку ми требаат.
   
  На Anungunrama и Ragnar им се допаѓа ова.
 4. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  193
  9 Јули 2015
  Машко
  И ја сум на одисејата ама некако почнува репетитивноста да ме погаѓа ..
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  ме отепа мене убиј го овај исчисти го онај овај камп. А тип на играч сум што мора се буквално да направи во играта, па види сега ти. xD
   
 6. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Според мене лично origins и oddysey се најлошите ac игри некад излезени.Имаат сосема друг и полош начин на комбат за разлика од претходните делови,и многу репететивни мисии

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На Hyperboy9914 и Gaston им се допаѓа ова.
 7. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,703
  9 Февруари 2011
  Шуќур!
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  193
  9 Јули 2015
  Машко
  Преминаа од тоа што беа во скроз друг жанр на некојси sprawling sandbox rpg шотизнам... Башка имаше некоја приказна за темплари и асасини којашто се батали на страна за да ја измолзеа, измолзеа и уште да ја молзат.... Убисофт...
   
  На Jovan2389 и The_EvilLord им се допаѓа ова.
 9. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  42
  95
  17 Април 2019
  Машко
  World of Warcraft: Battle for Azeroth

  Се вратив после долга пауза некаде од средината на Cataclysm експанзијата па се до средината на Legion експанзијата.

  Но конкретно за BFA да позборувам. Ми се допаѓа идејата со corruption gear - от а имам пофални зборови за Visions of N'zoth како Orgrimmar така и Stormwind. Со 5 маски е стварно "хаос во лаос". Месечната претплата е иста 12.99 € којашто може да се плати со WoW Token што реално се фарма со 1 саат играње дневно секој ден за 21 ден. Има и други начини за фармање raw gold. Тука спаѓаат WoD раидовите а нив ги има на normal, heroic и mythic варијанта. Па на левел 120 со 475ilvl е прилично брзо.

  Моментално има (незнам до кога ќе трае) experience boost 100%. Што од 1ви до 120ти левел е 6 до 10 дена максимум playtime.

  Realm - Kazzak
  Horda

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  hpetrovski, architect и на Deksa им се допаѓа ова.
 10. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  419
  9 Февруари 2012
  Машко
  Eeee kolku karekteri imam na kazzak horda :)
  Uste postoi gildot Fallout?
  Posledna ekspanzija sto ja igrav bese WoD.
  Najbolje expanzija WOTLK :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 11. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  70
  60
  5 Февруари 2019
  Машко
  Моментално на 25 саати на Odyssey, ама ја баталив. Изгледа предобро и забавна е, ама мисиите не биле никад по-репетитивни. И мене Origins не ми легна ко другите што пишале, а и двете имаат најдобри оцени од AC игриве. Ми фалат старите AC игри, се изгубија по патот после двојката. Никад не ги пробав Unity и Syndicate, можда сега му е мајката :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. acekorg

  acekorg
  Gaining Experience

  75
  116
  5 oктомври 2010
  Јас у моментов ја играм Unity мислејќи дека понатака ќе продолжам со Syndicate, Origins, Odyssey ама по ова што го пишувате изгледа на сите им фали по малце иновативност и боље да си најдам алтернатива. И на Unity го има истиот проблем, буквално последните неколку мисии сите беа Assasinate XYZ и се разликуваа само по локација и тежина...
  Накај 20-30% прогрес сум.
  И плус ова што си цело време у Париз е монотоно некако. Повеќе ми се свиѓаше Frontier у 3јката или вилата на Ецио.... овде им фали такво нешто.
  Overall rate: Ок, игрива, али ништо посебно...
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Ја играш преку Steam?оргинал?
   
 14. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  70
  60
  5 Февруари 2019
  Машко
  Не, кракната. Unity и Syndicate ги собрав на фри на Епик :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. deadpool

  deadpool
  Intern

  41
  25
  31 Декември 2018
  Мислиш Unity беше бесплатна на uplay кога се запали Нотр Дам.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Unity на Uplay, Syndicate на Epic.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  419
  9 Февруари 2012
  Машко
 19. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  165
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  DaVoRkNe, whiterabbit и на Deksa им се допаѓа ова.
 20. theee

  theee
  Gaining Experience

  90
  96
  19 Декември 2012
  Машко
  Cruise Ship Life
  [​IMG]

  Убавини...
   
  На The_EvilLord и Avid им се допаѓа ова.
 21. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Одлична.И ќецот беше врв и 2кава

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 22. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Mehanikata e uzas. Probivam da begam od tepacka on ko za belja pocnue da se kacuva na edinstveniot stub u radius od 3 metri. Isto cesto primetuvam deka komandite ne mi gi prifakja, sterakam nekoe dugme za special ability igrata ne go registrira. Za bagovite da ne zborime. Inaku oraknata verzija igram.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 23. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  994
  1,080
  9 Декември 2015
  Машко
  На PS4 нема такви проблеми. Напротив, јас мислам дека е една од најлесните за управување.
   
 24. theee

  theee
  Gaining Experience

  90
  96
  19 Декември 2012
  Машко
  Cruise Ship Life
  Еден од најдобрите платформери што има излезено во последните години...
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  42
  95
  17 Април 2019
  Машко
  Друже Fallout не постои уште од Legion експанзијата. Sorry for the bad news
  Ајде ако си за камбек

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...