1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  785
  648
  8 Јануари 2008
  Машко
  Mafia 3 Definitive Edition интересна игра,сеуште на почеток сум, графиката и ефектите позитивно ме изненадија :)
   
  DaVoRkNe, Ragnar и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 2. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,157
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Пробав се да направам ама не можам никако да ги оспособам двата џоистици (xbox one) да работат во исто време на играва. Да не знаете некој hack или Patch/emulator саглам.

  PC2 е симулатор, ти треба волан педали и недела дена подешавање на истите да ги наместиш по свој терк, додека FH4 е ептен добра заебанција, графика, авантура, игривост, се е одлично, единствена замерка е квалитетот на звукот, конкретно моторите, звучат како на игрица од 80тите.
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Nba 2K20 :D

  И јас ја заиграв деновиве,стварно е интересна,и графиката е ептен добра :D
   
 4. SonicMK

  SonicMK
  Intern

  17
  31
  12 Јуни 2012
  Машко
  У downlоад ми иде Age Of Empires 2: Definitive Edition и Song Of Horror (Complete Edition), во моментот играм Prey (онаа од 2017та, а играта од 2006-та ми беше епик). Мада повеќе преферирам постари игри, пред некој ден ги поминав Grim Fandango и Curse of Monkey Island :D
  А највеќе хајп периодов ми направи Black Mesa remake-кот на Half-Life, посебно крајот кога Freeman е на Xen! Лелеј :alien:
   
  На Lokvan и Torlakian им се допаѓа ова.
 5. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  70
  60
  5 Февруари 2019
  Машко
  Red Dead Redemption 2. После 3 поминати саати се осеќа дека има едно 50 за играње :D Предобро сега за сега :)
   
 6. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  994
  1,080
  9 Декември 2015
  Машко
  Богами има. Јас до сега поминав 5-6 саати. Што знам некако механиката на играта не ми е нај нај, навикнат сум на Асасинс Крид. Ама затоа дијалозите се врв :)
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  70
  60
  5 Февруари 2019
  Машко
  У право си, механиката е чудна. Пробале ваљда да ја направат што пореална :) Али каков приказ на дивљи запад човече :D
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maxtor

  Maxtor
  Intern

  27
  39
  22 Април 2012
  Ја почнав Fallout 4, а сакам да ја пробам и Borderlands (1 ја имам на стим 2 сега на епик).
   
  На acekorg му/ѝ се допаѓа ова.
 9. spanska

  spanska
  Gaining Experience

  55
  60
  18 Јули 2019
  Машко
  Gear tactics. Али ништо посебно.
   
 10. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Nioh 2
   
  На Ficho му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  ја играв,одличен комбат систем али сиромашни мапи квестови и приказна
   
 12. spanska

  spanska
  Gaining Experience

  55
  60
  18 Јули 2019
  Машко
  мапите се посебна прикаска чиниш на едно место си цело време :)
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  193
  9 Јули 2015
  Машко
  Како е де кажи нешо?
   
 14. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Да,барем распоредот на објектите да е на различно место.Се е исто како на првата мисија така на последната

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На spanska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  628
  383
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  После нова инсталација пак ја инсталирав Forza Horizon 4. Најдов траинер ама ме разочара, пошто има само два чита, парички и иксипириенс. Одлична графика, ама нешо досадни мисии. Неам нерви како пред 20 години мајке му кога на нинтендо мскав по 10 саата без прекин :D
   
 16. acekorg

  acekorg
  Gaining Experience

  75
  116
  5 oктомври 2010
  Мене Fallout 4 ми беше најинтересна од серијалот иако гледам по нет дека фан-базата ја преферира New Vegas.


  Инаку во моментов се занимавам со Assassin’s Creed Unity
   
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,152
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  New Vegas и Fallout 4 се две различни игри, фанојте на оригиналните Fallout крепат кон New Vegas.

  Да ја тргнам приказната на страна, 4ката ми се бендиса и мене.
   
  Maxtor, Jovan2389 и на acekorg им се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,365
  993
  1 Јуни 2016
  Rise of the Tomb Raider. При крај сум, па по неа Shadow of the Tomb Raider.
   
  На The_EvilLord и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 19. Maxtor

  Maxtor
  Intern

  27
  39
  22 Април 2012
  Ептен сум на почеток на 4-ката па не можам да зборам а Fallout 3 ми е една од all time омилени игри. Иначе да на повеќето им е омилена New Vegas, ја играв и таа одма после 3-ката добра е.
   
  На Brendog и acekorg им се допаѓа ова.
 20. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Mafia 3 Definitive Edition.Страшно добро игриште
   
  Tenny, CBB_6, Arkturus и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  155
  536
  9 Декември 2016
  Машко
  Ја терам и јас, се арно, ама полна е багови. Еден куп мисии не завршуваат ако не рестартираш игра наново. Некои мисии не ни започнуваат, одиш на мисија на означено место а таму нема ништо, празно е. За ова до сега не најдов чаре.

  А! И малку напорно е со толку многу видео секвенци..
  Инаку ми се гледа дека ќе биди прилично долга.
   
 22. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,975
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  ^ Што е филмот со Definitive Editions? Гледам ги има 2 и 3? Нешто како remake на старите игри?
   
 23. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  36
  13
  29 Јули 2017
  Машко
  Definitive Edition има повеќе багови отколку стандардната верзија со сите пачови... А ни графиката не е ништо подобра на дефинитив...
   
 24. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Јас прво ја симнав обичната верзија од codex и ја прекинав затоа што баговите се десија уште на првата мисија кога влагаш со џорџи да ги крадете парите,заглавува човеков у кутија неможам да мрдам ни да пукам,ми се појавува туторијал порака која ми бара контролер за да стиснам close.Definitive edition ја играм веќе 6-7 саати немам никаков проблем нема ни багови ни ништо

  Јас со обичната верзија имав проблем со Definitive edition се си тера топ

  Поентава со definitive editions е демек remake со боље графика.У 2ката графиката е значително подобра а у 3ката не се осеќа толку.Најдобар момент со овие верзии е тоа што баговите што ги имаше во оргиналните верзии во овие ги нема.Јас 2ката ја свртев на xbox 360 првично и после некоклу години решив и на pc али неможев зошто уште на првата мисија кога vito scaletta е у војна се дешаваат багови и е апсолутно неигрива,што у новите верзии се си е топ.
   
 25. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  *Remaster.
  Remake = кога целосно од ново се прави играта.
   
  Avid, The_EvilLord и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...